Україна виграла чотири медалі на Гран-прі Загреба з боротьби

Україна виграла чотири медалі на Гран-прі Загреба з боротьби

Україна виграла чотири медалі на Гран-прі Загреба з боротьби
24tv.ua

Це друге місце у медальному заліку.

Збірна України з греко-римської боротьби здобула чотири нагороди на першому турнірі 2021 року - Гран-прі Загреба. Українці були представлені в шести вагових категоріях з десяти, а медалі здобули в чотирьох.

Україна виграла два "золота", одне "срібло" та одну "бронзу".

Золоті нагороди в активі Парвіза Насібова (до 72 кг) та Жана Беленюка (до 87 кг). Для 22-річного Насібова - це друга медаль на міжнародних дорослих змаганнях в кар'єрі (була перемога на Thor Masters у 2019 році). А Жан Беленюк виступав у складі збірної України вперше з чемпіонату світу-2019.

Читайте також: Юлія Ткач здобула "бронзу" на першому турнірі з боротьби у 2021 році

Як виступила збірна України на Гран-прі Загреба:

 • Павріз Насібов (до 72 кг) - "золото". Виграв три сутички на турнірі. У півфіналі та фіналі здобув вольові перемоги: відігрався з 0:3 у півфіналі та 1:2 у фіналі.
Павріз Насібов
Павріз Насібов. Berislav Rožman
 • Володимир Яковлєв, Ясаф Зейналов, Ельмар Нуралієв (до 77 кг). Усі вилетіли в першому раунді. Нуралієв потрапив у втішні сутичку, але програв першому ж супернику.
 • Ярослав Фільчаков (до 82 кг) - "бронза". Пройшов 1/8 та 1/4 фіналу, перш ніж програв у півфіналі майбутньому переможцю турніру. У сутичці за бронзу переміг достроково.
 • Жан Беленюк (до 87 кг) - "золото". Змагався у п'яти поєдинках, в усіх переміг. Чотири з п'яти сутичок завершив достроково, тільки у півфіналі провів усю 6 хвилин на матах. Рахунок у фіналі - 9:1 на користь українця.
 • Владлен Козлюк, Зелімхан Дзігасов (до 97 кг). Вилетіли в першому раунді. Дзігасов потрапив у втішні раунди, але там теж одразу програв.
 • Микола Кучмій (до 130 кг) - "срібло". У першому раунді змагань вибив іншого українця, Олександра Чернецького (той програв у втішній сутичці).

Медальний залік Гран-прі Загреба

На цих змаганнях не змагалися представники Росії, Грузії та багатьох інших сильних країн у греко-римській боротьбі. А перемогу в медальному заліку здобула команда Туреччини - одразу вісім нагород, щоправда тільки дві з них золоті.

Друге місце розділили збірні України та Узбекистану - чотири нагороди, два "золота", одне "срібло" та одна "бронза". Усього на Гран-прі Загреба представники 12 країн підіймалися на подіум.

 1. Туреччина - 2 "золота" + 2 "срібла" + 4 "бронзи"
 2. Україна - 2+1+1
 3. Узбекистан - 2+1+1
 4. Швеція - 1+3+1
 5. Польща - 1+0+2
 6. Фінляндія - 1+0+2
 7. Молдова - 1+0+2
 8. Німеччина - 0+1+3
 9. Литва - 0+1+1
 10. Норвегія - 0+1+0
 11. Італія - 0+0+1
 12. Сербія - 0+0+1
На початок