Бібліотека в Олександрії, будівля НБУ та МакДональдз. Інтерв’ю з головою Кіровоградської ОДА

Бібліотека в Олександрії, будівля НБУ та МакДональдз. Інтерв’ю з головою Кіровоградської ОДА

Бібліотека в Олександрії, будівля НБУ та МакДональдз. Інтерв’ю з головою Кіровоградської ОДА

У програмі Радіомайдан на Українському радіо Кропивницький голова Кіровоградської облдержадміністрації Андрій Назаренко розповів, про що домовився із головою Олександрії Сергієм Кузменко відносно закритої бібліотеки, про те, що ідеальне призначення для колишньої філії Нацбанку України – Мистецький арсенал та коли у Кропивницькому буде МакДональдз. Розмову вела Яна Бабак.

Бібліотека в Олександрії, будівля НБУ та МакДональдз. Інтерв’ю з головою Кіровоградської ОДАСуспільне: Кропивницький

У своєму першому інтерв’ю одному із телеканалів, ви сказали, що одним із головних своїх завдань вбачаєте повернення довіри до влади. Чи вдається реалізовувати заплановане?

Про це я сказав у своїй промові під час представлення на посаду, що повернення довіри до обласної влади, як бізнесу, так і мешканців області, буде одним із моїх перших завдань. Це ми і намагаємося робити, тому одними із перших кроків, які я зробив, було відновлення відкритості роботи апаратних нарад, була відновлена практика запрошення ЗМІ, а також були відкриті сторінки у Фейсбуці, створений Телеграм-канал.

Як ви підходили до формування команди, за яким принципом обирали заступників?

Я вважаю, що робити Кіровоградщину успішною мають вихідці із Кіровоградщини. Тому, я поставив собі за мету, аби члени моєї команди були здебільшого вихідці із Кіровоградщини. З чотирьох моїх заступників лише перший заступник, Валерій Олександрович Жалдак, був діючим заступником міністра молоді та спорту. Я його дуже довго вмовляв покинути міністерство і приїхати допомагати мені на Кіровоградщину – для того, щоб був свіжий погляд на події та людей, що тут працюють. За таким принципом і була сформована моя команда.

Продовжуючи говорити про 2020 рік, у першу чергу спадають на думку ті несприятливі обставини, які склалися для місцевих малих і середніх бізнесів. На сайті облдержадміністрації є Ваше розпорядження (у грудні) про утворення робочої групи щодо вирішення проблемних питань діяльності малого та мікробізнесу. На Вашу думку, чим обласна влада може допомогти підприємцям?

Це було завданням Президента, і роботу щодо створення в областях робочих груп по сприянню малому та середньому бізнесу очолив голова Офісу Андрій Єрмак. В основному, проблеми бізнесу знаходяться більше на державному рівні. Тому, ми розділили цю роботу так: загальнонаціональні проблеми мають вирішуватися на державному рівні, скажімо, у Верховній Раді. А є проблеми, які стосуються безпосередньо Кіровоградщини. На робочих групах ми заслуховуємо, збираємо проблеми, і частину передаємо до Києва, частину ж, що стосується місцевого рівня – будемо намагатися вирішувати.

Система місцевих бюджетів області у 2021 році зазнала докорінних змін, через впровадження чергового етапу адміністративно-територіальної реформи. Загальна кількість місцевих бюджетів області скоротилася з 396 у 2020 році до 54 бюджетів на 2021 рік. Відповідно, ми маємо багато новостворених громад, у яких подекуди постає небажання утримувати за рахунок свого бюджету заклади соціально-гуманітарної сфери, як-от історія з Олександрійською районною бібліотекою імені Чижевського. Ви нещодавно у Facebook також писали про це. Які ви бачите шляхи розв’язання подібних проблем?

Бібліотека в Олександрії, будівля НБУ та МакДональдз. Інтерв’ю з головою Кіровоградської ОДАСуспільне: Кропивницький

Ми живемо у часи змін. На жаль, люди ще не до кінця розуміють, як має відбуватись адміністративно-територіальна реформа. Є ОТГ, де керівник розуміє, що він має робити, але є і інші випадки. Водночас, Закон чітко каже, що всі заклади, які знаходяться на території ОТГ, переходять в ОТГ. Це і будинки культури, і бібліотеки, і школи, і дитячі садочки, і лікарні. Держава надала ОТГ достатньо фінансового ресурсу для того, щоб можна було утримувати ці заклади. Їм було передано і землю (якщо я не помиляюсь, на Кіровоградську область було передано близько 200 тис га сумарно на ОТГ). Аграрії знають, скільки можна отримати з кожного гектару землі, і я думаю, що тільки цих коштів достатньо. Але зараз ми бачимо таку ситуацію, що деякі керівники ОТГ витрачають близько 30% бюджету на утримання себе і свого апарату, що не допустимо. Стосовно бібліотеки, я розмовляв із міським головою Олександрії Сергієм Кузьменко, є бачення зробити на її базі музей Чижевського. І ще одне – міністр культури сказав, що міністерство напрацьовує чіткий план, як мають приєднуватися і функціонувати заклади культури в умовах децентралізації, ми чекаємо на нього найближчими днями.

Зважаючи на "коронавірусну" ситуацію, які подальші кроки плануються обласною владою у напрямку медичної галузі?

Завдяки підтримці державами та двом субвенціям, наразі у нас 100% ліжок, виділених для лікування хворих на коронавірус, обладнані киснем. Такий показник в Україні мають лише дві області. Також, у двох лікарнях ми підвели централізовану подачу кисню.

У вашому життєписі значна кількість трудових позицій, пов’язаних із інвестиціями, і у своєму інтерв’ю одному із місцевих видань з нагоди ста днів на посаді Ви зазначили, що залучення інвестицій у регіон – серед ваших пріоритетів. Область має інвестиційний паспорт, датований 2019 роком. Якщо ви знайомі із його пропозиціями, то як оцінюєте реальність перспектив дійсно залучити інвестора? Переглядати паспорт плануєте?

Ми плануємо його переглядати, тому що він написаний формально. Я відкритий для інвесторів, мені дуже подобається ідея президента щодо інвестняні. Я готовий бути цією інвестнянею, готовий витрачати на це весь свій час, водити інвестора за руку, для того, щоб він вкладав гроші в регіон, щоб йому не ставили ніяких перепон. Зробити інвестування простим, прозорим і чесним. Має бути «перша ластівка», перший успішно реалізований проект, і потім люди побачать, що тут можна щось робити.

Будівля колишньої філії НБУ (нагадаю глядачам, це історична будівля поруч площі героїв Майдану) – простір, навколо можливого призначення якого дискусії точаться не один рік. З 2019 року будівля знаходиться на балансі обласного департаменту культури. Були різні пропозиції, і всі вони в основному стосувалися створення культурно-мистецького простору. На вашу думку, яким чином область могла б залучити кошти для відновлення цієї будівлі?

Бібліотека в Олександрії, будівля НБУ та МакДональдз. Інтерв’ю з головою Кіровоградської ОДАМедіапортал Гречка

Ми маємо найближчим часом щось із нею зробити, адже із кожним роком реставрація нам коштуватиме все дорожче і дорожче. Є декілька підходів. Мистецький арсенал – це ідеальне призначення, але, на жаль, в обласному бюджеті таких коштів немає, це близько 50 млн грн. Лише на реконструкцію. До мене звертались наші хлопці-ветерани АТО, ми разом із ними туди ходили і я їм показував, що не можна взяти частинку у занедбаному приміщенні і зробити там музей АТО. Треба спочатку робити комплексну реконструкцію, і лише потім, дійсно, певну частину віддати під музей АТО. Ми говорили стосовно цього питання із головою обласної ради, поки що бачення напрацьовуємо. На жаль, інвестора, який би хотів вкласти кошти у цю будівлю, ще немає.

Програма Президента України "Велике будівництво" – що на цей рік передбачено для Кіровоградщини?

За формулою, передбачається 5 шкіл, 5 дитячих садочків і 5 об’єктів спортивної інфраструктури. Днями відбулось засідання робочої групи щодо визначення цих об’єктів, що будуть включені у програму та профінансовані з держбюджету. Поки є лише наробки, але те, що я хотів би завершити – це спортивна школа у Дендропарку, я собі поставив таке завдання – до серпня місяця вона має бути добудована, я сподіваюсь, депутати обласної ради також посприяють цьому. Також, із того, що я хотів би реалізувати – це бейсбольний стадіон, в серпні відбуватиметься відбіркова частина чемпіонату Європи серед юніорів. Я вважаю, до цього чемпіонату ми маємо реконструювати стадіон, щоб наші спортсмени змогли там займатись.

Макдональдс – чи рухається наразі це питання?

Через пандемію та виборчий процес питання тимчасово відкладалося. Зараз ми знову його активізуємо, міський голова Кропивницького також підтримує цю ідею. Тепер черга за самим Макдональдс, - представники приїдуть, будемо розмовляти, я сподіваюсь, що все вийде.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди