Про другу хвилю трансформації системи охорони здоров’я говорили у Запоріжжі

Про другу хвилю трансформації системи охорони здоров’я говорили у Запоріжжі

Про другу хвилю трансформації системи охорони здоров’я говорили у Запоріжжі

Нараду-роз’яснення провели представники Національної служби здоров’я та Міністерства охорони здоров’я України в Запорізькій облдержадміністрації в рамках спільної регіональної поїздки цих відомств. Вона присвячена підготовці закладів спеціалізованої медичної допомоги до другої хвилі трансформації системи охорони здоров’я. З 1 квітня 2020 року пацієнт зможе безоплатно отримувати: послуги первинної, амбулаторно-поліклінічної, стаціонарної медичної допомоги, а також екстреної, паліативної допомоги та медичної реабілітації. Спеціалізовані медичні заклади мають бути готові до підписання контрактів з НСЗУ. Державної субвенції на фінансування «ліжко-місць» закладів спеціалізованої медичної допомоги з 2-го кварталу 2020 року не передбачено. За словами директорки департаменту комунікацій Національної служби здоров’я України Тетяни Бойко, є 27 напрямків медичної допомоги, серед них пріоритетні: лікування інфаркту, інсульту, допомога при пологах, складна неонатальна допомога, тобто немовлятам та новонародженим, а також діагностика онкологічних захворювань.

Тетяна Бойко, директорка департаменту комунікацій Національної служби здоров’я України

Тетяна Бойко, директорка департаменту комунікацій Національної служби здоров’я України

"Для клініки це означає, якщо вона уклала з нами договір, то всі породіллі, які до них потрапляють за них вже сплачено кошти, за їх пологи НСЗУ з податків громадян, тобто кошти за пологи вони вимагати не можуть, що мається на увазі, що туди входить: туди входить надання допомоги при фізіологічних пологах, кесарський розтин, якщо потрібна буде якась екстрена допомога породіллі, препарати, і всі препарати вони туди входять", - каже директорка департаменту комунікацій Національної служби здоров’я України Тетяна Бойко

"Всі медичні заклади, власниками котрих є місцеві ради: Запоріжжя, Бердянськ, Мелітополя, всі районні ради, всі вони вже готові до підписання договорів. А всі медичні заклади, котрими власниками є запорізька обласна рада на сьогодні є в стадії перетворення, наприклад, це обласна інфекційна лікарня, запорізька обласна клінічна лікарня, обласна дитяча лікарня, фтизіатрія, комплекс фтизіатрій. Основна задача, про котру ми зараз будемо говорити власникам цих лікарень – це формування так званих госпітальних округів і формування пробільності лікарень на територіальності. Мають між собою райони, міста і всі інші сісти та домовитися, в якому закладі, яка допомога буде надаватися , де буде лікарня екстреної медицини, куди буде їхати швидка допомога. Це вже робота не НСЗУ, це робота не Запорізької облдержадміністрації, це робота на місцях", - перший заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Іван Федоров.

Нагадаємо, екстрену медичну допомогу пацієнт має право отримувати незалежно від того, чи підписана декларація з лікарем.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди