Реконструкцію пам'ятки архітектури у Старому місті Луцька зупинено

Реконструкцію пам'ятки архітектури у Старому місті Луцька зупинено

Реконструкцію пам'ятки архітектури у Старому місті Луцька зупинено Фото: Олександр Котис

У пам'ятку архітектури на вулиці Сенаторки Левчанівської, 5 у Луцьку, більше не втручатимуть будівельники та власник цього приміщення. Про це повідомив начальник відділу охорони культурної спадщини Луцькради Олександр Котис. 

Різьблену підбалконну плиту, яка становить найбільшу архітектурно-історичну цінність, вже не чіпатимуть. Вона залишається неушкодженою, - повідомив Олександр Котис. Подальшого втручання в фасад не буде.

Реконструкцію пам'ятки архітектури у Старому місті Луцька зупиненоСуспільне Волинь

З власником підписали охоронний договір, де прописали його відповідальність за самовільні дії та необхідні кроки у випадку подальших перепланувань. Охоронний договір - це обов'язкова умова, затверджена Кабінетом Міністрів для всіх користувачів та власників щойно виявлених пам'яток. Із трьох власників у цьому будинку договір підписали із двома, із третім ще в процесі, - розповів Олександр Котис.

Повертати мурування стіни, яку самовільно розібрали наприкінці грудня, до попередньої конфігурації немає сенсу. Оскільки під час розбирання вдалося чітко встановити, що вона є радянською, не відповідає автентичній ширині вітринного отвору, а також вдалося встановити конфігурацію первинного отвору. Ширина, яка зараз є, відповідає первинній.

Реконструкцію пам'ятки архітектури у Старому місті Луцька зупиненоСуспільне Волинь

Нижні бічні "тумби" з декоративними білими трикутниками відновили, нехай і формально.

Над ситуацією щодо реконструкції ще працює поліція та відділ державного архбудконтролю. Юридичний департамент розглядає можливість судового позову.

Нагадаємо, 24 грудня у Луцьку понищили пам’ятку архітектури місцевого значення - будівельники знесли стіну двоповерхового будинку. Олександра Котис розповів, що це будинок кінця 19-го початку 20-го століття. 2017-го року його віднесли до пам’яток архітектури місцевого значення. У цьому будинку зберігся автентичний декор: маскарони, пілястри, первинне оздоблення. Законність такої реконструкції почала з’ясовувати поліція.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди