КП "Вода Донбасу" заперечує чутки, які поширюються на Донеччині, про низьку якість питної води.
Про це повідомляє пресслужба підприємства.
"Склад води, що надходить на споруди водопідготовки, і питної води контролюється щодня лабораторною службою КП "Компанія "Вода Донбасу" відповідно до робочих програм, складених згідно з чинними вимогами ДСанПіН 2.2.4-171-10 "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною", - йдеться у повідомленні.
Також у кампанії повідомили, що у грудні 2020 року у воді каналу Сіверський Донець-Донбас зафіксували збільшення концентрації амонію. Це не рідкість в осінньо-зимовий період. У зв'язку з цим, працівники скорегували технологічний режим та дози реагентів.
Читайте також: Літня спека та старі труби: частина міст Донеччини залишилася без води
"Таким чином, перевищення концентрації амонію вище фонових значень в джерелі - каналі Сіверський Донець-Донбас не здійснює ніякого впливу на якість питної води, оскільки процес очищення води на фільтрувальних станціях відкоригований", - йдеться у повідомленні.
Також у повідомленні додали, що присутність у воді незвичного запаху обумовлене зміною гідробіологічного балансу у джерелі водопостачання. Такі зміни були викликані погодними умовами - нехарактерним для зими підвищенням температури.
"На всіх фільтрувальних станціях в якості додаткового окислювача органічної речовини на сьогодні застосовується перманганат калію, що в свою чергу може надавати питній воді додаткове забарвлення", - розказали комунальники.
Що відомо
- Комунальне підприємство Компанія "Вода Донбасу" - єдиний постачальник води в регіоні, в тому числі і на тимчасово окупованих територіях. Підприємство забезпечує водою та надає послуги з водовідведення жителям 289 населених пунктів Донецької області (це близько 3,9 млн осіб). За період ведення бойових дій на помповій станції першого підйому каналу Сіверський Донець-Донбас та інших спорудах каналу загинуло 2 людини та поранено 3 людини. Всього загинули 9 людей та поранено 26 співробітників КП "Вода Донбасу".
- Станом на 1 травня 2019 року, заборгованість муніципальних водоканалів Донецької області за спожиту воду перед КП "Вода Донбасу" становила майже 1,4 млрд грн, з яких 48% - заборгованість водоканалів з окупованих територій регіону.
- 23 липня Донеччину з офіційним візитом відвідала Президент Швейцарської Конфедерації Симонетта Соммаруга. Вона анонсувала нову швейцарську програму співробітництва з Україною на наступні три роки та зазначила, що у 2020 році в рамках цієї програми для КП "Вода Донбасу" виділять 1,4 млн швейцарських франків.