Змінити фізкультуру: учні та вчителі однієї з гімназій Миколаївщини представили проєкт "Fit by step"

Змінити фізкультуру: учні та вчителі однієї з гімназій Миколаївщини представили проєкт "Fit by step"

Змінити фізкультуру: учні та вчителі однієї з гімназій Миколаївщини представили проєкт "Fit by step"

Учнівський та вчительський колектив Вознесенської гімназії імені Тараса Шевченка написав проєкт "Fit by step", сенс якого у впровадженні новацій в уроки фізичної культури та залучення батьків до занять в позаурочний час.

Ідея знаходиться на краудфандинговій платформі. Ініціатори чекають підтримки громадськості, щоб запустити такі фізичні навантаження у навчальному закладі.

Музика, посмішка на обличчі, степ-платформа та тренер – такими бачать уроки фізичної культури у Вознесенській гімназії імені Тараса Шевченка. Ініціаторами новацій є вчителі Олександр Жигайло та Іван Алєксєєв.

Олександр у травні 2019 року представляв гімназію у всеукраїнському проєкті благодійної організації Klitschko Foundation. Звідти і привіз 12 степ-платформ, що в подальшому підштовхнуло написати "Fit by step". З його слів, давно потрібно оновити програму фізичної культури в гімназії.

"Відносно фізкультури такий старий стереотип склався – баскетбол, волейбол… є нові цікаві види спорту, які потрібно розвивати, які цікавлять дітей", – розповів Олександр Жигайло.

Взяти участь у проєкті "Re.Active", сенс якого у впровадженні новацій у спортивні заняття, запропонував Іван Алєксєєв. Разом з учнями розписали бюджет, відзняли презентаційний ролик. Для реалізації ідеї треба зібрати хоча б мінімальну суму, а це 31 тисяча грн. Основа – звукова система, яка дасть можливість займатися під музику. Іншу частину направлять на закупівлю десяти платформ для занять. Третя складова ідеї – залучити тренера з фітнесу, який навчить старшокласників проводити такого роду заняття.

"У результаті ми маємо отримати такий продукт, де діти та батьки приходять займатися", – сказав Іван Алєксєєв.

Читайте також: "На Соборній вулиці в Миколаєві щедрували пластуни"

"Спочатку ми провели опитування відносно того, що саме ми хочемо змінити. Більшість учнів проголосували за фітнес", – розповіла учениця 11 класу Анна Богданова.

Учні та вчителі однієї з гімназій Миколаївщини представили проєкт "Fit by step"

Зараз діти тренуються за роликами з інтернету. В майбутньому хочуть проводити заняття для учнів та їх батьків в оновленій спортивні залі. Ремонт ще триває, почали у жовтні 2020 року. З міського бюджету виділили більше 400 тис. грн на роботи.

"Паралельно з ремонтом зали ми думаємо про те, як за рахунок грантових програм осучаснити процес викладання уроків фізичної культури, а також спортивне дозвілля наших учнів", – розповіла директорка гімназії Лариса Дворецька.

Менеджерка проєкту "Re.Active" Олександра Мухіна розповіла, що всього з України на конкурс подалося 130 вчителів. Відібрали 30 найактивніших.

"Основним критерієм була активність вчителів щодо впровадження змін на своїх уроках вже зараз. Також ми звертали увагу на географію цих шкіл таким чином, щоб ми назбирали учасників з різних куточків України", – сказала Олександра Мухіна.

На голосування за проєкти залишається 10 днів.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди