У рівненському "воднику" навчатимуться студенти з Туреччини

У рівненському "воднику" навчатимуться студенти з Туреччини

У рівненському "воднику" навчатимуться студенти з Туреччини

З наступного року на навчання до НУВГП мають приїхати студенти з Туреччини. Про це домовилися ректор "водника" Віктор Мошинський та заступник голови адміністрації регіону Аташехір англомерації Стамбула Орхан Черкез.

Представник регіону Аташехір англомерації Стамбула Орхан Черкез:

– Насамперед випускники шкіл, абітурієнти, їх батьки мають знати про такий прекрасний університет. Студенти почнуть їздити до України і це позитивно вплине не лише на освіту, а й на туризм і економічний розвиток. Це корисно вплине на все населення.

Під час обговорення міжнародних перспектив університету співпрацю з Туреччиною присутні назвали одним з пріоритетів. Восени делегація НУВГП провела низку презентацій в школах та ліцеях Аташехіра, а також підписала угоду про співпрацю з тамтешнім університетом "Узьєн".

Директор ТОВ "NOVRUZ-AZ", почесний професор НУВГП Новрузов Айдин Новруз огли:

– Недостатньо рекламується українська освіта в Туреччині. Ми з ініціативи ректора НУВГП почали розвивати цей напрям. Як ми знаємо, вода стає найбільшою проблемою людства і це корисний досвід в цього університету.

Ректор НУВГП Віктор Мошинський:

– Нас серед іншого цікавить конкретна площина – навчання турецьких студентів в літніх школах спочатку, навчання мови, а в перспективі – навчання на бакалавраті і магістратурі. Можливо, й на PHd, чому й ні? Розраховуємо на довгу і плідну співпрацю.

Загалом є п’ять домовленостей з турецькими вищими навчальними закладами, а цього разу гарантії надав ще й профільний чиновник, пояснив Віктор Мошинський. Він розповів Суспільному, що до цього часу організовано турецькі студенти на Рівненщині не навчалися. До складу майбутньої тестової групи має увійти 20 турків, а в перспективі виш може приймати до двохсот студентів з Туреччини.

Зазначимо, що у "воднику" вже навчаються представники Африки, Америки, з країн пострадянського простору та ближнього зарубіжжя.

Автор: Володимир Струс

У випуску новин про це з 00:12 хвилини

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди