Полтавець Євгеній Мізєв понад 40 років моделює копії історичних суден

Полтавець Євгеній Мізєв понад 40 років моделює копії історичних суден

Полтавець Євгеній Мізєв понад 40 років моделює копії історичних суден Суспільне Полтава

Більше 40 років полтавець Євгеній Мізєв займається моделюванням кораблів. Його роботи – це точні копії історичних суден, які він відтворює за спеціальними кресленнями. Працює з деревом, бронзою, міддю, латунню. Для роботи має десятки станків та іншого обладнання.

Ця шхуна «Побєдослав Дунайський» – це у 48 разів зменшена копія історичного судна. Над нею полтавець Євгеній Мізєв працює вже близько трьох років. Загалом, каже, тут буде понад 20 тисяч деталей.

Полтавець Євгеній Мізєв понад 40 років моделює копії історичних суденСуспільне Полтава

Копія історичного судна "Побєдослав Дунайський"

"Проробляється дуже деталювання на ній. Якщо дошки обшивки прибивалися цвяхами, то можна побачити, що тут маленькі шапочки від цвяхів", − говорить судомоделіст Євгеній Мізєв.

Кожен цвях майстер виготовляє з дроту. На цій моделі їх вже близько трьох з половиною тисяч.

Полтавець Євгеній Мізєв понад 40 років моделює копії історичних суденСуспільне Полтава

Кожен цвях майстер виготовляє з дроту

От зараз я працюю над юферсами. Шість варіантів юферсів я вже переробив, і мені не подобається. Тобто, вона не відповідає оригіналу, не відповідає тим вимогам, які я перед собою ставлю.

На моделях суден Євгеній Мізєв відтворює і внутрішнє оздоблення кают.

Ось ми бачимо, що й книжечки стоять у шкіряному переплетенні із золотим оздобленням. Товщина книжечки півтора міліметра. А ось збоку лінійка. То ви бачите, що висота цієї шафи всього 2,5 сантиметра.

А працює чоловік за спеціальними кресленнями, які замовляє.

Тут декілька аркушів цих креслень у мене. На цьому етапі, на якому у мене зараз модель, в мене роздруковані ці креслення. І я їх зараз використовую в роботі.
Полтавець Євгеній Мізєв понад 40 років моделює копії історичних суденСуспільне Полтава

Працює чоловік за спеціальними кресленнями

Більшість своїх робіт майстер подарував друзям. А от цю копію корабля "Санта-Марія" зберігає вдома. Над нею моделіст працював більше пів року. У роботі використав чотири види дерева, бронзу та латунь. Цю модель, каже, можна спустити на воду.

Кількість деталей, які я тут застосував, я сказати не можу. Але об’єм дуже великий. Можу сказати лише, що сходинки для матросів (ванти називаються), для їх виготовлення я зав’язав 1 200 вузлів. Спеціальним морським вузлом там вони вив’язуються.

Нині Євгеній Мізєв — кандидат у майстри спорту із судомоделювання. Його моделі кораблів є у приватних колекціях в Україні та Росії.

Читайте також

Як працюватимуть заклади культури та туризму під час зимового карантину

Україна, пандемія та білки. Які статті читали українці у Вікіпедії у 2020 році

Зеленський, Стерненко та Шарій. Хто переміг у першій українській YouTube-премії "Паляниця Awards"

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше