На Полтавщині експрестестування на виявлення COVID-19 роблять сімейні лікарі

На Полтавщині експрестестування на виявлення COVID-19 роблять сімейні лікарі

На Полтавщині експрестестування на виявлення COVID-19 роблять сімейні лікарі Суспільне Полтава

На Полтавщині швидке антиген-тестування на коронавірус роблять в амбулаторіях сімейної медицини та лікарнях. За допомогою нього мають перевірити, чи хворіє людина на COVID-19 нині. Наказ щодо такої процедури установи отримали від Мінохорони здоров’я.

За майже два тижні у Полтаві сімейні лікарі зробили понад сотню тестувань, каже спеціалістка відділу міського департаменту охорони здоров’я Антоніна Квачан. Раніше ж таке експрестестування можна було зробити, зокрема, у приватних лабораторіях.

Процес забору біоматеріалу на експрестестуванняСуспільне Полтава

Процес забору біоматеріалу на експрестестування

Слабкість, нежить та кашель. Із такими симптомами на прийом до сімейного лікаря прийшла 43-річна Вікторія Рибка.

«Донька захворіла 10 січня. Їй зробили ПЛР-тест. Він підтвердив наявність позитивного результату на коронавірус. Чоловіку зробили ПЛР й чекаємо на результат. У доньки така ж симптоматика, як у мене: невелика температура, слабкість, кашель», ‒ розповідає полтавка Вікторія Рибка.

Пацієнтів із схожими симптомами у центрі сімейної медицини № 1 лікарі приймають в ізоляторі. Тут же роблять експрестестування на антиген коронавірусу. Раніше таке тестування можна було зробити у приватній лабораторії. Безоплатно його почали проводити близько двох тижнів тому за наказом Мінохорони здоров’я.

Сімейна лікарка спілкується із пацієнткоюСуспільне Полтава

Сімейна лікарка спілкується із пацієнткою

«Виконується обов’язково в разі підозри COVID-19, пацієнтам з тяжкими проявами ГРВІ, контактним із хворими на коронавірус, також можна його робити пацієнтам для госпіталізації в стаціонар», ‒ каже сімейна лікарка Світлана Городецька.

Експрестести на установи перерозподіляють із обласної лікарні. Їх закупили за державні гроші, каже спеціалістка відділу полтавського департаменту охорони здоров’я Антоніна Квачан.

«Ми отримали загальну кількість – це 1 125. Швидкі тести були розпроділені на Центри медико-санітрної допомоги № 1, 2, 3 міста Полтава та лікувальні заклади: лікарні №1, 2, 3, 4, 5, дитяча лікарня, пологовий будинок і третя поліклініка», ‒ каже спеціалістка відділу полтавського департаменту охорони здоров’я Антоніна Квачан.

Центр медико-санітарної допомоги № 1 у ПолтавіСуспільне Полтава

Центр медико-санітарної допомоги № 1 у Полтаві

Експрестести роблять, аби швидко дізнатися, чи хворіє людина на коронавірус, каже завідувач відділення обласного лабораторного центру Андрій Байбарза.

«Експрестести – це визначення антигену, тобто це визначення білкових часточок ось цього самого вірусу. Це достовірний метод визначення, що в даному мазку вірус взагалі є. При наявності позитивної реакції на антиген, на визначення вірусу тим методом, який визначає білкову частину цього вірусу, рекомендується проводити для підтвердження тест полімеразної ланцюгової реакція», ‒ пояснив завідувач відділення обласного лабораторного центру Андрій Байбарза.

Таких експрестестувань у Полтаві за майже два тижні зробили понад сотню.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди