Львівську каплицю Боїмів готують до реставрації

Львівську каплицю Боїмів готують до реставрації

Львівську каплицю Боїмів готують до реставрації Суспільне Львів

Каплицю Боїмів у Львові готують до реставрації. Це одна з найцінніших пам’яток Львова початку XVII століття. Цього року планують виготовити проєктно-кошторисну документацію та ретельно дослідити пам’ятку і лише після того взятися за реставраційні роботи.

Перед реставрацією каплицю детально досліджуватимуть впродовж року. Торік зробили лазерне сканування пам’ятки ззовні і всередині. Також обстежили стан даху та підвалів – це був перший етап підготовки до реставрації.

Львівську каплицю Боїмів готують до реставраціїСуспільне Львів

Львівську каплицю Боїмів готують до реставрації

"Другий етап – це встановлення 9 датчиків: 7 датчиків встановлено всередині і два датчики ззовні. Всередині датчики будуть вимірювати температуру і вологість, а ті датчики, що назовні, будуть вимірювати рівень СО2 і пил", — каже керівниця міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

На підставі цих досліджень виготовлять проєктно-кошторисну документацію. Також докладно вивчатимуть стан скульптури Христа, який розташований на куполі каплиці.

Пам'яткоохоронець Андрій Салюк досліджує каплицю Боїмів вже 20 років. Він каже, каплиця унікальна не тільки з архітектурного погляду, її відрізняє те, що будівлю не зруйнували попередні реставрації.

Львівську каплицю Боїмів готують до реставраціїСуспільне Львів

Львівську каплицю Боїмів готують до реставрації

"Пам’ятка є надзвичайно цікавою тому, що вона є вирізьблена (кам’яні елементи різьблені, не ліплені). Ми говоримо про зовнішній фасад, але найскладнішим елементом є те, що весь фасад був поліхромований, тобто всі ці скульптури, які ми зараз бачимо на фасаді – були розмальовані", — каже пам'яткоохоронець Андрій Салюк.

Андрій Салюк додає, що зараз потрібна дискусія, аби обговорити як саме реставрувати пам'ятку.

Коли ж розпочнуть реставрацію каплиці Боїмів і скільки вона коштуватиме, наразі невідомо. Триватимуть роботи не один рік. Ремонтуватимуть її за гроші із міського бюджету та меценатів.

Що відомо про каплицю Боїмів

Каплицю Боїмів збудували на початку XVII століття на території тоді ще міського цвинтаря поруч із латинською катедрою. Збудували каплицю на замовлення львівського купця угорського походження Георга Боїма. На каплиці можна побачити сцени з Ісусом Христом, історії із Святого письма та діяннями апостолів.

Львівську каплицю Боїмів готують до реставраціїСуспільне Львів

Львівську каплицю Боїмів готують до реставрації

"Боїм був найбагатшою людиною Львова. Свого часу, він був власником третини нерухомості в місті. І він займав чільне становище в львівському патриціаті, бо був консулом, членом міської ради, і як консул він неодноразово ставав бургомістром Львова, тобто очолював місто", — розповідає львівський історик Іван Сварник.

Будував каплицю Андреас Бемер, а оздоблював каменем Гануш Шольц, якого спеціально запросили з Вроцлава. Збудована каплиця стала помпезною пам’яткою Львова XVII століття.

Читайте також

Меморіал Героїв Небесної Сотні у Львові номінували на міжнародну архітектурну премію

У горах на Львівщині хочуть відреставрувати палац середини XIX століття

Wiki Loves Monuments. Обрані 10 найкращих фото пам'яток культури України 2020 року

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше