Вінничанин зібрав близько 50 кавер-версій на всесвітньовідому мелодію "Щедрик"

Вінничанин зібрав близько 50 кавер-версій на всесвітньовідому мелодію "Щедрик"

Вінничанин зібрав близько 50 кавер-версій на всесвітньовідому мелодію "Щедрик"

Близько 50 каверів на всесвітньовідому мелодію "Щедрик" композитора Миколи Леонтовича зібрав у своєму відео вінничанин Олександр Петров. Каже, зробив це, аби українці пишалися українським і поширювали його.

У відео тривалістю 9 хвилин Олександр Петров вмістив 47 версій "Щедрика". Тут не лише оригінальний "Щедрик" Леонтовича, а й "Carol of the Bells"(колядка дзвонів) ‒ англійська версія слів американця українського походження Пітера Вільговського, написана 1936-го.

Саме у Нью-Йорку 1922 року "Щедрик" в музичній обробці композитора Миколи Леонтовича вперше записали у виконанні українського національного хору Олександра Кошиця. Це через 21 рік після того, як Леонтович написав першу редакцію "Щедрика" у 1901 році.

"Я намагався писати небагато, але після публікування відео глядачі підказують, що не так, дехто присилає версії, які не потрапили у збірку", каже відеорежисер Олександр Петров.

Щедрик

Щедрик

У відеозбірці Олександра "Щедрик" звучить українською, англійською й арабськими мовами, а ще його вистукують баскетбольними м'ячами.

"Щедрик" діти співають і на Різдво, і на Щедрий вечір 13 січня під вікнами, розповідає керівниця вінницького фольклорного гурту "Мокоша" Юлія Васюк.

Щедрик

Вони їздять селами і збирають східноподільський фольклор та відтворюють його.

"Наша мета — зацікавити більше слухачів незвичним фольклором. Те, що давно вже не співають, стало нерентабельним. У нас є декілька версій Щедрика", розповідає Юлія Васюк.

Щедрик Леонтовича лунає у Вінниці тричі на день — о 12:00, 15:00 та о 18 годині з водонапірної вежі, що у центрі міста. Олександр Петров — автор відео — каже, що вона і надихнула його на створення ролику. Сам чоловік 6 років працював на телебаченні відеорежисером, а тепер займається створенням контенту для різних ютуб-каналів.

Читайте також

Повернення блудного сина. В Андріївській церкві прозвучали твори композитора Максима Березовського

DakhaBrakha виступили на американському музичному онлайн-фестивалі з новою піснею

Український шансон з'явився набагато раніше за російський – історик

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше