Мінкульт виступає проти закриття клубів та бібліотек в ОТГ – Ткаченко

Мінкульт виступає проти закриття клубів та бібліотек в ОТГ – Ткаченко

Мінкульт виступає проти закриття клубів та бібліотек в ОТГ – Ткаченко Facebook О. Ткаченка

Міністерство культури та інформаційної політики виступило проти планів закриття клубів та бібліотек владою об'єднаних територіальних громад.

Про це заявив міністр культури на інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

"Депутати, ОТГ, місцеві ради пишуть про масове закриття закладів культури начебто в рамках децентралізації. Чи то районна влада не може, чи ОТГ не хоче, проте дійсно з’являються загрози ліквідації значної кількості бібліотек і клубів. Так, деяка частина з них працює неефективно. Але трансформація старих закладів в нові не означає їхньої ліквідації. Тому голосно хочу наголосити: МКІП ПРОТИ ліквідації бібліотек і клубів. Ми за нормальну, адекватну трансформацію", – зауважив Ткаченко.

Для того, аби уникнути масової ліквідації місцевих закладів культури, у МКІП розробили модель для Центрів культурних послуг. У міністерстві наголосили, що для реалізації цієї моделі є всі необхідні ресурси, включно з бюджетом, який сформується коштом місцевої влади, областей і Мінкульту.

"Шлях до затребуваності закладів культури – це надавати людям можливість відвідувати бібліотеки та клуби. При цьому роблячи з них сучасні простори для спілкування та споживання культурних послуг", – підкреслив Олександр Ткаченко.

Міністр наголосив, що закриття місцевих закладів культури можливе тільки відповідно до законодавства України та застеріг представників місцевої влади від поспішних кроків.

"Ми – відкриті до співпраці з ОТГ та місцевою владою всіх рівнів, але заклади культури значать для місцевих громад не менше, ніж школи та лікарні, – і на цьому потрібно стояти чітко", – повідомив Ткаченко.

Що відомо

  • Міністр культури Олександр Ткаченко закликав українців дотримуватися карантину, не збиратися у компанії та ходити до парків, щоб заклади культури змогли відкритися 25 січня.
  • 18 грудня на сайті Міністерства культури та інформаційної політики з'явились роз'яснення щодо роботи закладів культури та туризму в період зимового карантину та січневого локдауну.
  • Національне антикорупційного бюро України (НАБУ) провело обшуки у приміщенні Міністерства культури та інформаційної політики та Директораті культурної спадщини та музеїв через ознаки привласнення майна і підроблення документів.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше