Румунський режисер знехтував нагородою на знак протесту проти кризи в кіноіндустрії

Румунський режисер знехтував нагородою на знак протесту проти кризи в кіноіндустрії

Румунський режисер знехтував нагородою на знак протесту проти кризи в кіноіндустрії facebook.com/alexander.nanau

Румунський режисер Александер Нанау, стрічку якого відзначила Національна спілка кінокритиків США, відкинув національну нагороду на знак протесту проти кризи, з яким зіткнулася кіноіндустрія в його країні.

Відповідний відкритий лист до президента Румунії Клауса Йоганніса режисер оприлюднив на своїй сторінці у Facebook.

"На жаль, з огляду на безпрецедентну кризу всього культурного сектора в Румунії, я не можу прийняти цю нагороду", – заявив Нанау.

Також 41-річний режисер поскаржився на "бездіяльність і байдужість" з боку влади й навів приклад Франції та її програм із допомоги культурі.

При цьому він подякував президенту Клаусу Йоганнісу та міністру культури Богдану Георгіу за номінацію, повідомляє Romania Insider. Нанау мав отримати медаль за заслуги перед культурою 15 січня, в День культури Румунії.

"Було б лицемірством з мого боку прийняти цю нагороду, поки кіноіндустрія знаходиться в стані клінічної смерті", – додав режисер.

У документальному фільмі Нанау "Колектив" розповідається про корупцію та некомпетентність у системі охорони здоров'я Румунії після пожежі в нічному клубі Бухареста в 2015 році, в результаті якої загинули 64 людини. Стрічка вже отримала приз European Film Award за найкращий документальний фільм, а Національне товариство кінокритиків США присудило йому приз за найкращий фільм іноземною мовою.

Раніше співробітники Центру вивчення жінок у кіно і телебаченні при державному Університеті Сан-Дієго з'ясували, що у минулому 2020 році жінки-режисери зняли рекордну кількість фільмів.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше