12 січня, в день народження Сергія Корольова, в Житомирському національному музеї космонавтики його імені відкрили дві виставки нових експонатів та продемонстрували VHR-окуляри з новою програмою. Додаток, розроблений спільно з конструкторським бюро "Південне", дозволяє подорожувати віртуальною базою українців на Місяці.
Заступниця директорки музею космонавтики Вікторія Четвертак розповіла Суспільному, що це реальний проєкт місячної бази, який зараз розробляє конструкторське бюро "Південне".
"Це наш спільний з КБ "Південне" освітній проєкт, і тепер його можна побачити у нас в музеї. В окулярах ви маєте відчуття повної присутності на поверхні Місяця – можна ходити, досліджувати і вивчати його", – каже Вікторія Четвертак.
За словами керівниці відділу музею Ірини Вишневецької, користуватися окулярами поки що не можна буде через вимоги карантину, однак на перспективу музей готовий надавати таку послугу.

Також у музеї космонавтики до 114 річниці від дня народження Сергія Корольова відкрили дві виставки нових експонатів, пов’язаних із життям та діяльністю авіаконструктора. В експозиції – медалі на космічну тематику, марки, прилади та предмети побуту.

"Музею цікаві медалі, – говорить працівниця музею Наталія Щербакова. – Також в архівах знайшли невеликий портрет Корольова авторства художника Клінського. Понад 30 предметів надійшли від співробітників інституту – вони цікаві тим, що вже з перших польотів на кораблях "Восток" та "Союз" використовувалися прилади для запису інформації".

На сьогодні у колекції музею космонавтики понад 20 тисяч експонатів. Керівниця відділу музею Ірина Вишневецька говорить, що працівники музею ставлять собі за мету популяризувати космічну галузь і привернути до неї увагу жителів області.
"Ми співпрацюємо з підприємствами космічної галузі та науковими закладами Житомирщини, які дають нам можливість показувати унікальні експонати підприємств, які працювали на космічну галузь ще у радянські часи та в роки незалежності України. Тобто, ми даємо житомирянам можливість дізнатися інформацію, яка є тільки у нас", – розповіла Ірина Вишневецька.
Автор: Володимир Шолдрук
Камера: Віктор Підвисоцький