На Миколаївщині мати чотирьох дітей стоїть 276-ю в черзі на отримання житла

На Миколаївщині мати чотирьох дітей стоїть 276-ю в черзі на отримання житла

На Миколаївщині мати чотирьох дітей стоїть 276-ю в черзі на отримання житла

На Миколаївщині мати чотирьох дітей стоїть в черзі на отримання житла, адже є дитиною, позбавленою батьківської опіки. Статус багатодітної матері не впливає на місце в черзі на отримання житла від держави.

Катерина Кандибарова після виписки із дитячої клінічної лікарні з трійнятами Ірою, Данилою та Денисом приїхали до села Зайчевське. Тут жінка мешкає у будинку вітчима, проте реєстрації на проживання не має.

"Я годую сумішами, молока немає. В селі немає де дістати суміші, а в місто їздити дорого. Якби жити в місті, було б простіше", – сказала Катерина Кандибарова.

На Миколаївщині мати чотирьох дітей стоїть 276-ою в черзі на отримання житла

Виховувалась Катерина у школі-інтернаті в Первомайську, про своє право стати в чергу на отримання житла від держави жінка дізналась від волонтерів минулого року. Станом на 12 січня, з її слів, в черзі на житло вона 276-та.

Зі словами фахівчині з соціальної роботи Ірини Дем’янової, на квартирному обліку Катерина Кандибарова не стоїть. Нині жінка не має постійного місця реєстрації.

"По-перше, їй треба ще перереєструватись, у неї вже закінчилась прописка на Втората, 21, тобто, за місцем прописки безхатченків. Там треба щороку перепрописуватись. Ми зв’язались із цією службою і наприкінці місяця, не раніше 24 січня, вона поїде і пропишеться", – сказала Ірина Дем’янова.

Читайте також: "Що мають знати миколаївці про підвищення тарифу на електроенергію"

Після продовження реєстрації Катерина зможе писати заяву на отримання житла.

"Так як вона буде прописана у Центральному районі, треба буде піти до міськвиконкому писати заяву-звернення на допомогу в отримані житла. Зараз вона не стоїть на обліку, адже не має прописки", – розповіла Ірина Дем’янова.

На Миколаївщині мати чотирьох дітей стоїть 276-ою в черзі на отримання житла

Діти, позбавлені батьківського піклування, та діти-сироти по досягненню 16-ти років, мають бути поставлені на квартирний облік. Окремої державної програми на отримання житла в Україні немає, це питання регулюється постановою кабміну.

На квартирний облік ставлять дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування віком від 16-ти до 23-х років включно. Станом на серпень 2020 року на обліку нараховувалось 1 625 дітей. Комісія, яка приймає рішення про виділення житла або грошей на купівлю житла, звертає увагу тільки на статус дитини, а наявність у людини зі статусом своїх дітей не враховується.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди