У Рівному приходили виселяти людей із церкви. Як це було

У Рівному приходили виселяти людей із церкви. Як це було

У Рівному приходили виселяти людей із церкви. Як це було Суспільне Рівне

Примусово виселити релігійну громаду Святого Миколи Чудотворця з приміщення на вулиці Словацького у Рівному. З таким наказом 12 січня туди навідалися державні виконавці. Виселити церкву Святого Миколая Чудотворця хоче Управління Рівненсько-Волинської єпархії Православної церкви України, яке також знаходиться у цій будівлі.

У 2019-му останні виграли господарський суд і тоді виконавці вже намагалися виселити релігійну громаду. Проте, через спротив парафіян зробити цього не вдалося.

Виселення з церкви РівнеСуспільне Рівне

У вівторок до 11-ї ранку на вулиці Словацького біля церкви з плакатами зібралися парафіяни.

Виселення з церкви РівнеСуспільне Рівне

"У нас дуже добре в церкві. У нас дуже гарні батюшки, учать нас того, що потрібно знати. І ми дуже шкодуємо, що сюди ходити не будемо. Не можемо навіть уявити, де ми маємо подітися", – каже парафіянка Мирослава Мицай.

Виселення з церкви РівнеСуспільне Рівне

Впродовж шістнадцяти років автокефальна церква Святого Миколи Чудотворця ділить будівлю з управлінням Рівненсько-Волинської єпархії, котра після прийняття Томосу перейшла до Православної церкви України. Саме останні і хочуть виселити релігійну громаду з приміщення.

Виселення з церкви РівнеСуспільне Рівне

"Спір полягає в тому, що будівля ця нікому не треба. Земля треба, що під приміщенням. Хочуть її продати. А ми відстоюємо свої права, бо хочемо молитися в церкві", – каже настоятель церкви Святого Миколи Чудотворця Іван Поляниця.

Виселення з церкви РівнеСуспільне Рівне

До 2019-го року єпархія та церква, згідно з рішенням суду, цю будівлю ділили навпіл. А наприкінці того ж року воно було скасоване і прийняте нове – про виселення з приміщення релігійної громади Святого Миколая Чудотворця. Тоді державним виконавцям не вдалося цього зробити через спротив парафіян.

Виселення з церкви РівнеСуспільне Рівне

У вівторок, 12 січня, з наказом про примусове виконання цього рішення виконавча служба навідалася знову.

Виселення з церкви РівнеСуспільне Рівне

"Виселити релігійну організацію "Релігійна громада парафії Святого Миколая Чудотворця Рівненсько-волинської єпархії Української автокефальної церкви м.Рівне з частини нерухомого майна. Стягувачем в даному виконавчому провадженні є релігійна організація Управління Рівненсько-Волинської єпархії ПЦУ, яка зареєстрована за тією ж адресою", – зачитує державна виконавиця.

Виселення з церкви РівнеСуспільне Рівне

Далі наводимо діалог представника позивача та ЗМІ

– 16 років ідуть судові процеси з цією громадою, яка не належить до жодної Православної церкви в Україні. Це секта. Це майно є наше і було наше. Хочемо, щоб громада звільнила це приміщення. Ми хочемо повністю зробити ремонт приміщення. А не можемо, бо комунікації і інші речі знаходяться на цій стороні, - каже керуючий Рівненсько-Волинською єпархією ПЦУ єпископ Гавриїл.

– А що тут буде? (запитують журналісти)

– Єпархіальне управління.

– А те, що говорять, що вам насправді потрібна не будівля, а земля?

– Ця земля не є власністю єпархіального управління, вона в оренді. Ми не маємо відношення до землі, – каже очільник єпархії.

Зі слів настоятеля церкви Святого Миколая Чудотворця, вони подали позов до адмінсуду про скасування права власності єпархії на їхнє приміщення. І оскільки суд триває, просять виконавців відтермінувати виселення.

Останні кажуть: законних підстав для цього немає.

Виселення з церкви РівнеСуспільне Рівне

Ворота на територію церкви представники громади закрили на замок. Аби його відчинити, на місце виконавці викликали представника міськШЕУ.

Виселення з церкви РівнеСуспільне Рівне

– Здійсніть, будь ласка, примусове відкривання. (державний виконавець)

– Тут люди кругом. Як я можу, щось зробить, люди кругом. (працівник ШЕУ)

– Будь ласка, державний виконавець (звертається до колеги,-ред), зафіксуйте, що представник ШЕУ відмовляється. Не розумію, ми ж вас залучили як представника. (виконавець звертається до працівника ШЕУ,-ред.).

– А якшо, щось трапиться. (працівник ШЕУ)

– Бо він хоче жити (чоловік із натовпу).

– Так всі хочуть жити (державний виконавець).

– А Господь Бог забере його, якщо він це зробить (чоловік із натовпу).

На територію церкви виконавців так і не пустили. Відтак, наказ про примусове виселення вони відтермінували на 10 днів.

Виселення з церкви РівнеСуспільне Рівне

– Якщо за цей час вами не буде надано до виконавчої служби підстав про припинення виконавчих дій, ми призначаємо повторне проведення потрапляння до цього приміщення. Буде забезпечено зрізання цих замків, - каже державний виконавець до священників за воротами.

– Якщо ви це спробуєте зробити, я оголошу голодування. Цей єпископ сюди не зайде, поки я живий, – відповів священник.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди