Конфлікт щодо будівництва готелю на площі Міцкевича у Львові

Конфлікт щодо будівництва готелю на площі Міцкевича у Львові

Конфлікт щодо будівництва готелю на площі Міцкевича у Львові
Суспільне Львів

На площі Міцкевича, 9 розпочали будівництво 25-метрового готелю. Замовником будівництва є компанія «Центр розвитку нерухомості». Навколо майбутнього готелю на площі Міцкевича виник конфлікт. Архітектори та захисники пам'яток стверджують — немає проєкту готелю та не вказано хто відповідає за його будівництво.

Забудовник не показав проєкт

За словами вченого секретаря українського Комітету міжнародної ради з охорони пам’яток та історичних місць Василя Петрика, забудовник досі не показав проєкт майбутнього готелю та порушив закон про охорону культурної спадщини.

Конфлікт навколо будівництва готелю на площі Міцкевича у Львові. Які його причини
Конфлікт навколо будівництва готелю на площі Міцкевича у Львові. Які його причини. Суспільне Львів

Також, на думку Василя Петрика, через це будівництво Львів можуть виключити зі списку світової спадщини ЮНЕСКО.

"Ми розуміємо, що проєкт, котрий ніде не розглядався, не оприлюднювався, не погоджувався – такими швидкими темпами запущений в будівництво. По суті таким підпільним, не публічним способом засвідчує те, що забудовник має намір збудувати готельний комплекс без врахування зауважень комітету світової спадщини ЮНЕСКО", — каже вчений секретар українського Комітету міжнародної ради з охорони пам’яток та історичних місць Василь Петрик.

Відповідно до попереднього проєкту, який представив забудовник у 2018 році, готель мав би виглядати як на цьому фото.

Попередній проєкт готелю на площі Міцкевича у Львові
Попередній проєкт готелю на площі Міцкевича у Львові. ЛМР

Однак проєкт змінювався і як він виглядатиме зараз – не знають. Готель проєктує польська фірма.

Не зазначено відповідального архітектора на паспорті об'єкта

Голова профспілки архітекторів Львова Богдан Гой каже, на паспорті обєкта не вказали відповідального архітектора, а авторський нагляд здійснює інженер-будівельник.

"На нього спілка архітекторів немає жодного впливу ні шляхом сертифікації, ні шляхом навіть просто людського діалогу, щоб просто дізнатися, а що ж насправді там буде відбуватися", — каже голова спілки архітекторів Львова Богдан Гой.

Що каже замовник будівництва

Замовник будівництва — компанія "Центр розвитку нерухомості". Ось що повідомив у листі-відповіді директор "Центру розвитку нерухомості" Євген Зінов'єв:

"Об’єкт супроводжує у якості генерального проєктувальника ТОВ «Бюро інвестиційних проєктів – проєктний менеджмент» (Київ), який і буде адаптовувати проєкт розроблений польским бюро під українські законодавчі норми".

Забудовник стверджує, що врахував зауваження ради охорони пам’яток.

"Після отримання рекомендацій з боку українських пам’яткоохоронців було прийнято рішення, що даний концепт потрібно доопрацювати, відмовившись від «розрізу». Це не є законодавча норма, яку замовник та забудовник має виконувати, але ми прислухаємося і враховуємо думку українських фахівців, тож даний концепт відкориговано", — відповів на запит Суспільного директор "Центру розвитку нерухомості" Євген Зінов'єв.

Львів не виключать із списку спадщини ЮНЕСКО

Головний архітектор Львова Антон Коломєйцев відкидає можливість, що Львів можуть виключити зі списку спадщини ЮНЕСКО. Така інформація, за словами Коломєйцева, не надходила.

"До нас надходив влітку лист від українського ІКОМОСУ (Міжнародна рада з охорони пам'яток та історичних місць) про те, що з відкритих джерел їм відомо про те, що контактували з ЮНЕСКО, отримували певні рекомендації. Ми цю заяву одразу скерували забудовнику для врахування в процесі проєктування і в найбільш коректному запобіганні тих речей (шкоді історичному середовищу)", — сказав головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.

Новий проєкт готелю мають представити навесні. Якщо відкриють кордони і польські архітектори зможуть приїхати особисто для представлення – повідомили у фірмі-замовника будівництва.

Читайте також: На Львівщині мешканці села хочуть відновити закинутий палац кінця XIX століття
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди