У Миколаєві "Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю "Мрія" отримав новий автомобіль

У Миколаєві "Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю "Мрія" отримав новий автомобіль

У Миколаєві "Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю "Мрія" отримав новий автомобіль Оригінальна

Державна реабілітаційна установа "Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю "Мрія" отримала автомобіль Peugeot для перевезення дітей, які мають порушення опорно-рухового апарату. На Миколаївщині таких машин уже сім.

В автомобілі два місця для закріплення візків та чотири сидіння для батьків. Візок піднімається за допомогою підйомника. Першим спробував зайняти місце в автомобілі 15-річний Гліб Кипятков. Хлопець займається у центрі з 2005 року. Відвідує його щодня. Займається з логопедом, психологом, реабілітологом та іншими спеціалістами. На візку з дитинства.

Допомагатиме дітям піднятися до автомобіля Сергій Іщенко. Чоловік працює водієм 20 років. Каже, що має добрі відносини з усіма родинами, які перевозить. Сергій Іщенко говорить: "Забирати вона буде щодня з восьмої до дев'ятої, із центру - з 13 до 14. Це діти, які не рухаються, ті, що їздять у візках. Я буду сам їздити, сам буду допомагати, сам буду обслуговувати інвалідів, допомагати їм".

Щодня центр реабілітації відвідують близько двохсот дітей. Тимчасово виконуюча обов`язки директорки ДРУ "Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю "Мрія" Ольга Михасько каже: "Для нас це нова справа, ще такого автомобіля не було. Ми будемо його використовувати так, як це потрібно, максимально правильно, грамотно, в інтересах дітей. Це все трішки буде пізніше, тому що потрібно його ще отримати, скласти графіки, що теж дуже непросто. Стосовно цих графіків формувати цих діток, щоб вони приїжджали на реабілітацію".

Вартість одного такого автомобіля складає 1 мільйон 200 тисяч гривень. Придбали Peugeot за державні гроші.

Директорка Миколаївського обласного відділення фонду соцзахисту інвалідів Ірина Чекарь каже: "Фонд – це безпосередній виконавець програм для отримання спеціального транспорту. І за рахунок тих штрафних санкцій, які збирають відділення фонду за невиконання підприємствами 4% нормативу створення робочих місць і є придбання зазначених автомобілів. Для установ це все безкоштовно, єдине, що їм потрібно, щоб були передбачені в кошторисі видатки на заробітну плату водіїв, на амортизацію, придбання паливно-мастильних матеріалів".

Хюндаю, на якому перевозили дітей раніше, 25 років. Автомобіль не облаштований під потреби людей з інвалідністю. Батьки самостійно заносили дітей до машини.

Новий автомобіль у центрі почнуть використовувати після того, як будуть підписані всі необхідні документи.

Авторка: Світлана Кльосова, операторка: Юлія Філімон

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди