Литва змінила назву Грузії на Сакартвело в своїх офіційних документах

Литва змінила назву Грузії на Сакартвело в своїх офіційних документах

Литва змінила назву Грузії на Сакартвело в своїх офіційних документах
Ілюстративне фото: pixabay

З кінця грудня 2020 року Литва змінила назву Грузії Сакартвело (литовською — Sakartwell) в офіційних документах.

Про це повідомляє литовське інформаційне агентство BNS із посиланням на очільника Державної комісії з литовської мови Аудріса Антанайтіса.

"Нині Сакартвело вже є офіційною назвою", — цитує видання Антанайтіса.

Так, 21 грудня комісія вирішила виключити "Грузію" і додати "Сакартвело" до іменного документа.

"У рішенні комісії, ухваленому два роки тому, Сакартвело є другим неофіційним ім'ям. Знадобився перехідний період, щоб побачити, чи прийняла публіка цю назву. Очевидно, вона дуже швидко прижилася в суспільстві. Я прогнозував 20 років, а це зайняло понад два роки. Це було дійсно дуже несподівано", — сказав він виданню..

За його словами, комісія вирішила припинити цей процес і Sakartwell стало офіційною назвою Грузії у Литві. Він зазначив, що це рішення полегшить роботу офіційних структур, оскільки до цього часу їм доводилося писати "Грузія (Сакартвело)" в офіційних транскордонних документах. Антанайтіс додав, що назва "Грузія" може продовжувати використовуватися в публічному просторі.

На думку литовських дипломатів, варіант "Грузія" є російським, тому вони вирішили змінити назву на таку, яку використовують самі грузини.

Що відомо

  • Самі грузини називають свою країну саме Сакартвело, що означає "країна картвелів" і походить від назви грузинського регіону Картлі. Проте у більшості мов закріпилась латинська назва країни Georgia (Георгія), через що її подекуди плутають з американським штатом Джорджія.
  • Схожа ситуація склалася у Греції. Сучасні греки часто називають свою країну за древньою назвою Еллада, а себе — еллінами.
На початок