Черкащанка отримала лист з Німеччини через 77 років

Черкащанка отримала лист з Німеччини через 77 років

Черкащанка отримала лист з Німеччини через 77 років undefined

Листа від тітки, вивезеної нацистами до Німеччини на примусові роботи, отримала жителька села Суботів. Йому понад сімдесят років. Як розповіла екскурсовод національного історико-культурного заповідника "Чигирин" Оксана Мінська, свого часу до адресатів ці листи не потрапили, а зберігалися в архіві.

Погляд із минулого - так про виставку листів остарбайтерів-чигиринців, вивезених нацистами на примусові роботи до Німеччини, розповідає екскурсовод національного історико-культурного заповідника "Чигирин" Оксана Мінська. Всього ж вдалося знайти 144 листи. Їх написали українці у Німеччині родичам з Чигиринщини. Оксана Мінська говорить, адресатів знайти було не просто. Родичів залишилося мало та й деяких сіл уже на географічній карті району не існує.

"Досить багато спілкувалася із старожилами села, зверталася навіть до документів Суботівської школи, переглядала повоєнну періодику, господарські книги", - каже Оксана Мінська.

У Суботів прийшли сім листів. Ольга Семчук одна із тих, хто сьогодні вперше отримує лист родички. Під час Другої світової війни у Німеччину також вивезли матір та дядька Ольги Семчук. Жінка говорить, вони листи не надсилали: "Говорила, що там їм було так не дуже солодко і, тим паче, писать ще й листи… І я була здивована, коли Оксана Іванівна вручила ще лист і мені було дивно, що можливо було так робить".

Як розповіла Оксана Мінська, листи остарбайтери могли писати двічі на місяць, вони проходили цензуру - сумнівні рядки вирізалися.

Таку пошукову роботу Оксана мінська планує продовжувати і надалі, аби всі віднайдені листи повернути адресатам.

Автор Тетяна Рева

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди