Незаконний видобуток бурштину: групі старателів з Рівненщини оголосили підозру

Незаконний видобуток бурштину: групі старателів з Рівненщини оголосили підозру

Незаконний видобуток бурштину: групі старателів з Рівненщини оголосили підозру Суспільне Рівне

Трьом жителям Рівненщини повідомили про підозру в організації злочинної групи, яка на землях лісового фонду займались незаконним видобутком бурштину. Наразі правоохоронці продовжують досудове розслідування у цій справі, повідомляють в обласній прокуратурі.

Правоохоронці встановили, що 28-річний житель Володимирецького району (з нового року це Вараський район) діяв як організатор, керівник та безпосередній виконавець створеної ним організованої злочинної групи. До її складу входили і два його 27-річних односельці.

"Вони в період із січня по 18 серпня 2020 року на землях лісового фонду поблизу сіл Довговоля, Острівці та Жовкині за допомогою шести мотопомп займались незаконним видобування бурштину", – зазначили у пресслужбі прокуратури.

У кримінальному провадженні за фактом вчинення правопорушень, передбачених частинами 2Виконавцем (співвиконавцем) є особа, яка у співучасті з іншими суб'єктами злочину безпосередньо чи шляхом використання інших осіб, що відповідно до закону не підлягають кримінальній відповідальності за скоєне, вчинила злочин, передбачений ККУ., 3Організатором є особа, яка організувала вчинення злочину (злочинів) або керувала його (їх) підготовкою чи вчиненням. Організатором також є особа, яка утворила організовану групу чи злочинну організацію або керувала нею, а також особа, яка забезпечувала фінансування чи організовувала приховування злочинної діяльності організованої групи або злочинної організації. ст. 27, ч. 3 ст. 28Злочин визнається вчиненим організованою групою, якщо в його готуванні або вчиненні брали участь декілька осіб (три і більше), які попередньо зорганізувалися у стійке об'єднання для вчинення цього та іншого (інших) злочинів, об'єднаних єдиним планом з розподілом функцій учасників групи, спрямованих на досягнення цього плану, відомого всім учасникам групи., ч. 1 ст. 240-11. Порушення встановлених правил охорони надр, якщо це створило небезпеку для життя, здоров'я людей чи довкілля, а також незаконне видобування корисних копалин, крім загальнопоширених,-караються штрафом у розмірі до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років. КК України у складі організованої злочинної групи їм повідомили про підозру. Досудове розслідування ще триває.

Суспільне готове надати можливість озвучити свою позицію з цього приводу підозрюваним чи стороні їх захисту, якщо вони виявлять таке бажання та вийдуть на контакт із редакцією.

Читайте також

  • Беззахисні інвестори та опір поліції. Чому легальний видобуток бурштину так і не почався.
  • Фірма, яка виграла перші "бурштинові тендери" на Рівненщині, заявляє, що на неї тиснуть незаконні старателі.
  • 18 листопада новий керівник поліції Рівненщини Олексій Камишанський, коментуючи тему нелегального видобутку бурштину, сказав: "Особисто моя думка, що взагалі це питання можливо остаточно вирішити лише політико-правовим шляхом, не лише притягати осіб, які безпосередньо видобувають його незаконно.
  • На Поліссі у вересні 2020-го силовики провели спецоперацію у місцях незаконного видобутку бурштину.
  • Після видобутку бурштину на Рівненщині рекультивації потребує близько 10-ти тисяч гектарів земель різного цільового призначення. Це площа більша, ніж Рівне та сусідній Квасилів разом узяті. Науковці зазначають: шансів на відновлення родючості такого ґрунту – небагато. Більше про наслідки еколиха Суспільне розповідало ТУТ.
  • У грудні 2019-го Верховна рада ухвалила закон про регулювання видобутку бурштину. Він передбачає видачу дозволів на видобуток на певних земельних ділянках, також він вносить зміни до Земельного кодексу, якими передбачається проведення розвідувальних робіт щодо пошуку покладів бурштину. Водночас закон запроваджує кримінальну відповідальність за незаконний видобуток і відповідальність за недотримання вимог рекультивації.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди