Дачники товариства "Тернопільське" понад десять років не можуть прописатися у своїх будинках

Дачники товариства "Тернопільське" понад десять років не можуть прописатися у своїх будинках

Дачники товариства "Тернопільське" понад десять років не можуть прописатися у своїх будинках оригінальне

Дачники товариства "Тернопільське" понад десять років не можуть прописатися в своїх будинках. За словами прессекретарки міськради Мар'яни Зварич, люди не можуть отримати прописку, бо проживають за межами Тернополя.

Садівниче товариство "Тернопільське"розташоване за три кілометри від центру Тернополя, - каже Анна Кордяк, яка тут живе. Всього на території товариства, площею 150 гектарів, у своїх будинках постійно проживають 96 сімей:

"У міській раді нам відмовляють у прописці, вони говорять, що ми за межами міста. Але документація оформлена міською радою. Отримала я землю під садівництво у 91-му році від Кутківецького радгоспу, але ця земля мені була видана міською радою. Проживаю я постійно з 98-го року в будинку без прописки, без нічого. Будинок у мене приватизований. Платимо всі податки, які положено. Ми даже визвати швидку не можемо, чи пожежну, чи міліцію, чи, коли хтось народився зареєструвати дитину неможливо. Тому, що в нас немає зареєстровано Мінюстом вулиць. Ми собі самі поназивали вулиці. От - Соняшникова, Привітна, Довга - оця вулиця".

Не має прописки і мама двох дітей Тетяна Підгірна:

"Ми ніде не зареєстровані. Ми проживаємо тут, але прописки не маємо. У нас діти відвідують садочки. Ми сплачуємо, як іногородні діти, тому що ніде не зареєстровані. Нам це дуже великі незручності створює, тому що ми не можемо ні голосувати, ні взяти будь-яку довідку, абсолютно нічого. Але саме головне, що податок місту за квадратуру лишню сплачуємо кожного року. Ми вже добиваємося, стільки ходимо у міську раду, щоб нас прописали, дали нам якусь елементарну адресу, прописку, нам нічого не дають".

Заступник міського голови Тернополя Володимир Дідич, з яким зустрілися члени садівничого товариства у міській раді, запропонував, як можна вирішити питання із місцем реєстрації:

"Закон передбачає можливість реєстрації людей без місця проживання. Але чи він вас влаштує? Розумієте, якщо ви ставите питання просто, що я, Дідич Володимир хотів би бути десь зареєстрований, то управління соціальної політики людей без місця проживання закон дозволяє реєструвати за адресою соціальної політики, як таких людей. Що без місця проживання і т.д. Тоді, як ви кажете, прописка у вас буде в Тернопільському вашому дачному товаристві. Такий варіант вас влаштовує?"

Але члени садівничого товариства "Тернопільське" на це не погодилися.

Член садівничого товариства Тарас Гніденко каже, вирішити проблему можна, приєднавши територію садівничого товариства "Тернопільське" до обласного центру.

Начальник управління архітектури, містобудування та кадастру Василь Бесага повідомив, зробити це можна лише після проведення моніторигу:

"Аналіз йде у принципі по всіх показниках, враховуючи, що воно дає приєднання? Потім, які моменти виникають? Це - енергозабезпечення, водозабезпечення, газозабезпечення, каналізування. Обов'язковий мотив - вигідно для міста приєднувати чи не вигідно? Бо це дуже великі затрати, ви самі розумієте. І коли ці моніторинги йдуть, ми виставляємо їх на сайт міської ради і їх розглядає депутатська комісія. Вони потім говорять, що згідно тих моніторингів, навіть по-вашому, нема доцільності приєднувати, або ми приєднуємо цих людей, бо це наші люди, це наша територія, і нам це вигідно. Тоді вони включають у межі міста, розумієте? Ви за межами міста".

Провести збори садівничого товариства і прийняти на ньому спільне звернення із своїми вимогами та пропозиціями, яке розглянуть на засіданні виконавчого комітету, запропонував заступник міського голови Тернополя Володимир Дідич. Голова садівничого товариства Михайло Смаль прокоментував це так:

"Перший документ, який вони хочуть, щоб надати, це є протокол зборів. Загальних зборів, де ми маємо викласти, щоб нас приєднали до міста. З того будем начинати".

Тарас Гніденко, який проживає у будинку на території товариства, каже:

"Нас це не влаштовує. Далі плануємо шукати шляхи, як це можна вирішити. Далі звертатися до міськради, якщо не до міської ради будемо звертатися у Верховну раду".

Василь Бесага показав генеральний план Тернополя:

"Згідно генерального плану міста дана територія, ви бачите, знаходиться за межами міста Тернополя. Територія є виділена для ведення садівництва, землі сільськогосподарського призначення. Це є землі садівничого товариства "Тернопільське". І належать до форми власності державної, розпорядником якого на даний час є Держгеокадастр області".

Ситуацію прокоментував адвокат Іван Парубій:

"По ситуації, яка виникла у цих людей я би сказав наступне. У них проблема не в прописці, тобто визнанні факту реєстрації місця проживання. Проблема іншого характеру. Проблема. Що вони хочуть користуватися тими можливостями, які користуються жителі міста Тернополя. А відтак, у них стоїть питання введення в межі міста Тернополя цих дачних будиночків, житлових будиночків, і тої земельної ділянки в межі міста Тернополя. На жаль, як на мене, ця проблема не вирішується тут, на місцевому рівні. Це треба вирішувати у Верховній раді".

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди