Моне, Піссаро, Сіслей та Ван Гог: рівненські школярі вишили репродукції відомих картин

Моне, Піссаро, Сіслей та Ван Гог: рівненські школярі вишили репродукції відомих картин

Моне, Піссаро, Сіслей та Ван Гог: рівненські школярі вишили репродукції відомих картин undefined

Мальовані голкою метрові пейзажі у шкільних кабінетах, а в коридорах – вишиті репродукції Ван Гога, Клода Моне і Марії Приймаченко. Усе це роботи вихованок гуртка "Художня вишивка", який діє у 23-й рівненській школі під керівництвом Людмили Лисюк.

Моне, Піссаро, Сіслей та Ван Гог: рівненські школярі вишили репродукції відомих картинundefined

Природні зони України в одній композиції у кабінеті географії 23-ї рівненської школи. Її розміри – півтора на три метри.

Вчителька географії ЗОШ №23 Євгенія Матіяш:

– Центральна картина виконана нашими дітками. Працювали дівчатка з чотирьох класів над нею протягом року. І по обидва боки, як в нас географічно й розташовано в західній частині – Карпати з їхніми річками й водоспадом. І тут на південь Кримські гори і Чорне море. Моя назва – "Україна, мальовнича Україна". Барви всі такі, які дійсно у нас в природі є.

У кабінеті історії в одній кольоровій гамі вишиті архітектурні пам'ятки Рівненщини. Серед них – Михайлівська церква і Святогеоргіївський собор у Пляшевій, Острозький замок і Богоявленський собор. Тематичні картини для шкільних кабінетів – це роботи вихованок гуртка "Художня вишивка" при 23-й школі, яким керує Людмила Лисюк. У такому стилі вони оформили 8 класів.

Керівниця гуртка "Художня вишивка" Людмила Лисюк:

– Я сама – художник-прикладник з народної вишивки, але люблю малювати. І мені дуже хотілося малювати голкою, пробувати й експериментувати з техніками і з кольором. З року в рік наші роботи ускладнювалися. Дуже багато експериментальних технік вигадали самі діти.

Моне, Піссаро, Сіслей та Ван Гог: рівненські школярі вишили репродукції відомих картинundefined

А це ескіз і підрамник для вишивки в кабінет фізики і астрономії.

Керівниця гуртка "Художня вишивка" Людмила Лисюк:

– Виконуємо роботу зародження Сонячної системи. Це наша центральна робота, де буде зображено вибух, з якого створилося життя. Ми використовуємо в'язальні нитки в даній роботі.

Паралельно вихованки гуртка вишивають репродукції народної художниці України Катерини Білокур. Одна з них має назву "Натюрморт з колосками і глечиком".

Одинадцятикласниця Діана Конько:

– Кольорів я не рахувала, але можу сказати, що це десь 200 мотків ниток і дуже багато відтінків. Вишиваю я її вже доволі довго, більше року, але багато часу займає навчання, то ж це лише кілька годин на тиждень. І це доволі кропітка робота.

У Анастасії Сокольвак робота над вишитою репродукцією Катерини Білокур майже завершена. Над нею дівчина працювала більше двох років.

Одинадцятикласниця  Анастасія Сокольвак:

– Потрібно відшліфувати її трішки, пододавати тонів і майже буде готова.

– А що потрібно для того, щоб вишити таку роботу? (запитує журналістка)

– Сила волі, натхнення і бажання головне.

Експозиція репродукцій художниці-наївістки Марії Приймаченко у коридорі початкових класів Людмила Лисюк називає експериментом. Бо створювала її з наймолодшими своїми вихованками з п'ятого класу.

Керівниця гуртка "Художня вишивка" Людмила Лисюк:

– І для них потрібно було створити щось таке незначне, щоб не втомилися вони від вишивки. Тому я на кольоровій тканині, щоб не вишивати фон, нанесла малюнки і діти виконували їх різними техніками: рококо, гладь, солов'їне вічко, шнуроприкріп.

Вишивані копії художників-імпресіоністів – у коридорі старшої школи. Тут 20 репродукцій трьох французів: Клода Моне, Каміля Піссаро і Альфреда Сіслея. А також голландця – Вінсента ван Гога. У їх числі "Зоряна ніч" і "Тераса кафе вночі". Ці вишивані сюжети – найновіші в доробку вихованок гуртка, над якими вони працювали впродовж чотирьох минулих років.

Авторка: Валентина Гордич

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди