На Черкащині оптимізують РДА

На Черкащині оптимізують РДА

На Черкащині оптимізують РДА undefined

На Черкащині оптимізують районні державні адміністрації. Зменшувати кількість працівників у них розпочали з 1 січня. Роблять це на вимогу Кабміну, згідно із відповідною постановою.

Людмила Северинчук очолює відділ документообігу та організаційного забезпечення Черкаської райдержадміністрації. В установі жінка працює п’ятий рік. Розповідає, що з 1 січня їхній відділ об’єднали з сектором питань управління персоналом. Цим збільшили навантаження на працівників:

"Навантаження на одну людину дійсно воно таке відчутне. І в роботі це відображається. Маємо зараз швидко перелаштуватися, освоювати й фактично виконувати нові функції. І практично це відбувається у всій РДА".

Такі зміни передбачає постанова Кабміну “Про граничну чисельність працівників місцевих держадміністрацій” від 3 листопада 2019-го. Згідно з документом, в РДА Черкащини мають працювати щонайбільше 1312 спеціалістів.

На Черкащині оптимізують РДАundefined

На Черкащині оптимізують РДА

Заступниця гендиректора профільного директорату Міністерства регіонального розвитку Соломія Старосольська телефоном Суспільному пояснила: зараз більшість функцій, які виконували райдержадміністрації, перебрали на себе об’єднані територіальні громади. Оптимізація має підвищити ефективність роботи обох структур.

"Міністерства почали звітувати, що райдержадміністрації виконують виключно статистичну функцію. Вони збирають інформацію від підприємств, передають її на область, а область на Міністерство. Так не може відбуватися. Тому, що кошти вливаються державою і в райдержадміністрації, і по субвенціях на ОТГ. Йде дубляж і розпорошення коштів держбюджету".

У Черкаській РДА оптимізацію провели до 1 січня, – розповідає заступник очільника установи Петро Коренюк. Каже, нині замість 114 фахівців тут працюють 74:

"Практично всім переробили посадові інструкції. Десь об’єднали, десь скоротили, десь добавили".

Зі слів Петра Коренюка, зміни відбулися у всіх відділах, окрім управління праці та соцзахисту, як це передбачає постанова. Тут скоротили лише вакантні посади, – розповідає начальник підрозділу Сергій Коваль. Каже, кількість людей не зменшили, але коло їхніх обов’язків розширилося.

"У нас навантаження на 4 місці в Україні, на першому місці Полтавська область. Там по 1000 громадян на одного працівника. У нас станом на 1 січня 849 осіб. Про високу якість надання послуг при такому навантаженні що ми можемо говорити?".

Працевлаштуванням держслужбовців нині займається обласна служба зайнятості. Зі слів заступниці її директора Марини Сорокіної, за кілька місяців до скорочення вони провели низку семінарів та навчали як знайти роботу.

"Після проведення такої роботи вже більше, ніж 60 осіб, які планувалися до вивільнення, працевлаштовані. При чому більшість з них працевлаштовані ще до моменту звернення до служби зайнятості. Ми шукали роботу навіть не за тими посадами, які займають працівники. У нас є приклади, коли працівникам РДА, які працювали в агропромисловому комплексі, особі знайшли роботу за рівнем її освіти, тобто лікарем ветеринарної медицини”.

Нині, зі слів Марини Сорокіної, до обласної служби зайнятості звернулися 25 людей, які раніше працювали в райдержадміністраціях. Троє з них знайшли роботу.

Скільки працівників райдержадміністрацій Черкащини планують скоротити і за який термін – в обласному департаменті регіонального розвитку Суспільному не розповіли. Пояснили, що поки такою інформацією не володіють.

Автор Ольга Гуржій

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди