"ЄвроДонбас": Корній Грицюк почав роботу над новим документальним фільмом

"ЄвроДонбас": Корній Грицюк почав роботу над новим документальним фільмом

"ЄвроДонбас": Корній Грицюк почав роботу над новим документальним фільмом фото: фейсбук

Режисер Корній Грицюк розпочав роботу над новим документальним фільмом "ЄвроДонбас". Ця стрічка покаже справжню європейську історію Донеччини та Луганщини.

"Наш фільм розповість справжню історію заснування промислового Донбасу та як впродовж століття вона була повністю переписана й майже винищена з пам'яті українців", ‒ зазначено на офіційній сторінці проєкту.

Фільм розповість про іноземців, які заснували багато міст на Донеччині та Луганщині, про тих, хто побудував тут заводи та металургійні комбінати, зробивши регіон найрозвиненішим у Європі, та про тих, хто впродовж наступного століття переписав цю історію та стер її з пам'яті.

"ЄвроДонбас": Корній Грицюк почав роботу над новим документальним фільмом

Режисер Корній Грицюк

"На жаль, радянські та пострадянські міфи про героїв-робітників комуністичної індустріалізації, бандитів з Донбасу, "мешканців особливого регіону" або нащадків "царських зеків" дуже глибоко увійшли в голови не лише мешканців Донбасу, але й у голови людей з інших частин України. Тому, мені здається, є дуже важливим відкрити цю територію не тільки для місцевих, а змінити в цілому ставлення до неї в українського суспільства", ‒ сказав Грицюк.

На думку режисера, фільм має допомогти знайти відповіді на складні питання сьогодення та зрозуміти, що робити далі.

Зараз команда працює над драматичною структурою фільму та збирає архівні матеріали, фото, сімейні історії.

Що відомо

  • Корній Грицюк – режисер фільмів "2020: Безлюдна країна" та "Поїзд Київ-Війна". Ці фільми були представленні на кінофестивалях "Molodist Kyiv International Film Festival" та "Kharkiv MeetDocs", а також вийшли у прокат.

Читайте також

Нове українське кіно: 10 найочікуваніших фільмів 2021 року

Що (українського) подивитись на Новий рік замість радянських фільмів

Про загиблого чемпіона світу з армспорту Андрія Пушкаря знімуть художній фільм

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше