На Сумщині поновлена судом працівниця Пенсійного фонду не може працювати

На Сумщині поновлена судом працівниця Пенсійного фонду не може працювати

На Сумщині поновлена судом працівниця Пенсійного фонду не може працювати undefined

Один раз звільняли і двічі поновлювали. Така історія трапилась з працівницею Шосткинського відділення Пенсійного фонду Ольгою Борисенко. Без роботи вона лишилась у травні 2019 року. Але й після поновлення на посаді, працювати не може.

Фірмові блузи та краватки - звичайне робоче місце у Шосткинському  центрі Пенсійного фонду. У жінки монітор, клавіатура та "мишка" без системного блоку. Так "працює" два тижні, від 2 січня також жінка не має вона відповідного одягу.

«За наказом начальника відділу обслуговування громадян Сервісного центру Ситник Анжели Рафаелівни, в мене відібрали системний блок, для того, щоб я не мала змоги працювати, оскільки вона повідомила мене, що мене прийняли поза штатом, хоча є рішення суду, де написано чітко, що мене поновлено на посаду головного спеціаліста, тобто, в штат», - говорить головний спеціаліст Шосткинського центру Пенсійного фонду Ольга Борисенко.

«Ми видаємо комп’ютери. Наділяємо. – Вказівка головного управління, щоб не видавати? – Вказівок ніяких не було. Вона призначена на посаду головного спеціаліста відділу обслуговування громадян. На сьогодні прийом проводиться в трьох кабінетах. Поки-що вона поза штатом. В штаті форма їй потрібна, для того, щоб виконувати свої повноваження. На сьогодні діють стандарти обслуговування громадян. Для того, щоб вона проводила прийом громадян, необхідно, щоб вона дотримувалась єдиних стандартів», - говорить начальниця Шосткинського центру Пенсійного фонду Анжела Ситник.

Ольгу Борисенко звільнили 20 травня 2019 року, наказ про поновлення видали місяць тому.

За словами жінки, причиною її звільнення стала відмова писати заяву за власним бажанням перед реорганізацією держустанови. Судилась вона півроку.

«На мою думку роботодавець двічі не виконав рішення суду. Перше рішення було 30 липня, і Ольга повинна була стати до роботи і почати виконувати свої обов’язки. Але роботодавець, на мою думку, навмисно затягнув час. Вони подали до апеляційного суду, 3.12 відбулося засідання апеляційного суду і винесли рішення - поновити на роботу», - говорить голова Шосткинського об’єднання вільних профспілок Ростислав Дуплін.

«Законодавець визначив перелік справ, які підлягають негайному виконанню. На мою думку, законодавець це зробив для того, щоб негайно поновити порушені права. Хоча рішення і підлягає негайному виконанню, але сторони не позбавлені права його оскаржити, і воно в подальшому може бути скасоване. Звернулась сторона до суду, суд постановив рішення про поновлення на посаді цієї особи, в тому числі було вказано в судовому рішенні про негайне виконання цього рішення. «Негайне виконання» означає, що негайно його треба виконувати», - говорить суддя-спікер Сумського окружного адмінсуду Сергій Бондарь.

У головному управлінні Пенсійного фонду мають свою історію поновлення жінки на посаді.

«Її одразу забезпечили робочим місцем – вона отримала стіл, стілець все, що потрібно для роботи. Я особисто з нею розмовляла і я розумію, що Ольга Миколаївна не налаштована на працю, тобто, саме в той орган, в той відділ, куди її суд поновив, куди ми її поновили нашим наказом», - говорить начальниця відділу персоналу Головного управління Пенсійного фонду Сумщини Олена Кайнова.

Це історія трудових спорів за діючого Трудового кодексу. У новому процедура поновлення працівника, за словами адвоката Юрія Кондратенка, не прописана:

«Трудовий кодекс значно обмежує права найманих працівників. Аби поновитись на роботу, повинні бути задіяні нові інструменти. А таких інструментів у новому кодексі немає. Якщо людина поновлювалася на роботу, у випадку Борисенко, там застосовувалося декілька механізмів. Тобто, кодекс передбачає, що реорганізація державної установи не дає права на звільнення працівника без проведення в законному випадку скорочення, там відбувалась реорганізація шляхом приєднання, але набирались нові працівники. Якщо Кодекс буде прийнятий в такому вигляді як він є, як вони називають Закон «Про працю», то, однозначно, це обмежує права найманих працівників на поновлення. Я думаю, що шансів на поновлення не буде».

На думку міністра економрозвитку Тимофія Милованова, роботодавцям потрібен механізм, аби прощатися з недобросовісними працівниками. Зараз, каже він, це зробити важче: роботодавці мусять шукати формальних приводів, тоді як мали б платити компенсацію і після цього шукати іншу людину на посаду, що звільнилася. Наводить аналогію.

«Це як в житті. Наприклад, взяти й заборонити секс до шлюбу. Так було в Радянському Союзі. Секса в нас не було, але секс був у кожному кутку. Так і є тут. Це як в житті, як в шлюбі. Не кожен шлюб є щасливим. І захищати шлюб, забороняючи розводитися - це не є правильно. Треба легко сходитися й легко розходитися», - говорить міністр розвитку економіки Тимофій Милованов.

Зазначимо, 15 січня профільний комітет парламенту вирішив поки не ставити на голосування урядовий законопроєкт "Про працю". Мають ще, принаймні, два альтернативних - від фракцій «Опозиційної платформи - За життя» та «Батьківщини». Їх хочуть об'єднати з урядовим, щоб створити новий трудовий кодекс.

Як відомо, у законопроєкті, поданому Кабміном, передбачено:

  • Трудовий договір між працівником і роботодавцем стає обов’язковим. При вирішенні трудових спорівцей договір - основний документ.
  • Трудові книжки переводяться в електронну форму.
  • Тривалість робочого часу залишається - 40 годин протягом кожних 7 днів. Право на гнучкий графікроботи надається за згодою. Час відпочинку міжробочими змінами має бути, щонайменше, 12 годин кожні 24 год.
  • Відпустку за свій рахунок збільшено з 15 до 30 календарних днів. Скорочуються обов’язковівихіднідні - до 24 годин за кожний 7-денний період.
  • Для роботодавця теж пропонуються зміни. З власноїініціативи він може розірвати трудовий договір ізпрацівником. Роботодавець зобов’язаний попередитиробітника про звільнення у визначені терміни.
  • Звільнити працівника можна, якщо він двічі порушив умови трудового договору протягом 180 днів. Не з’являвся на роботі понад 4 місяці поспіль або 150 днів протягом робочого року внаслідок тимчасовоїнепрацездатності. Якщо робітник відсутній на роботіпонад 10 днів без попередження.
  • У новому законопроекті прописаніантидискримінаційні норми. Забороняється чинититиск на працівників через колір шкіри, політичні та релігійні переконання, стать, сексуальну орієнтацію, вік, стан здоров’я, вагітність, інвалідність.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди