"Відчуття нереалізованості". Петренко - про причину повернення в біатлон

"Відчуття нереалізованості". Петренко - про причину повернення в біатлон

"Відчуття нереалізованості". Петренко - про причину повернення в біатлон Біатлон Майбутнього

Спортсменка розповіла про труднощі повернення у великий спорт.

Українська біатлоністка Ірина Петренко розповіла про те, наскільки складно їй було повертатися в біатлон та чому взагалі вона ухвалила рішення про повернення. Про це вона розповіла в інтерв'ю XSport.ua.

Останній сезон для Ірини Петренко - 2017/18. Вона стала 2-разовою чемпіонкою Європи, виступила на Олімпіаді-2018 у Пхьончхані. Наступний сезон пропустила через проблеми з колінами, а тоді через вагітність пропустила ще одну змагальну зиму.

Після двох років без біатлону Ірина Петренко повернулася до активних виступів. На чемпіонаті України-2020 в Буковелі виграла "золото" в спринті та "срібло" в гонці переслідування.

Як пояснила біатлоністка, у неї досі є проблеми з колінами, але ситуація уже значно краща: "Із колінами справи вже набагато краще, але, все-таки, навантаження на них мені все ще доводиться регулювати, правильно розподіляти".

А повернення в біатлон після двох років без змагань було складним.

"Чесно кажучи, дуже важко і психологічно, і фізично. Особливо було важко робити перші кроки по поверненню, але зараз вже ввійшла в потрібний ритм та почуваюся достатньо добре", - сказала Петренко.

Попри хороші виступи на чемпіонаті України, Ірина Петренко визнає, що їй поки зарано повертатися на виступи на рівень Кубка світу. Біатлоністка потрапила в заявку України на етапи Кубка IBU, де змагатиметься. Головним стартом сезону називає чемпіонат Європи-2021 у Польщі.

"Думаю, що для Кубка світу ще дуже рано, туди треба їхати добре підготовленою, постійно виступати. Зараз же мені доведеться деякі гонки пропускати, оскільки неповноцінна передсезонні підготовка даватиме про себе знати", - зазначила Ірина Петренко.

Раніше президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак розповів про комплектування складу збірної України на січневі етапи Кубка світу з біатлону-2020/21 та зазначив, що у жіночу команду довикликати нікого не будуть.

Читайте також: Юрай Санітра - про склад збірної України, ротацію та підготовку до січневих стартів

А щодо причини повернення у біатлон, Ірина Петренко зазначила, що основною причиною є почуття нереалізованості.

"Саме почуття нереалізованості змусило мене повернутися".

Читайте також: Кубок IBU 2020/21: склад збірної України з біатлону на перші етапи
Категорії
Легка атлетикаІншеКомандні види спортуЗимовий спортВодний спортБоксДзюдоФехтуванняБаскетболMMAКіберспортФормула 1Паралімпійський спортPress Start