На Полтавщині можуть об’єднати дві громади – Коломацьку та Новоселівську

На Полтавщині можуть об’єднати дві громади – Коломацьку та Новоселівську

На Полтавщині можуть об’єднати дві громади – Коломацьку та Новоселівську UA Полтава

Це через так звану "неспроможність" першої. Тому обласна адміністрація на початку року подала зміни до перспективного плану формування ОТГ, розповів заступник голови обласної адміністрації Дмитро Лунін. Самі ж жителі та голова Коломацької громади об’єднуватися не хочуть.

Село Коломацьке розташоване за 20 кілометрів від Полтави. Воно є адміністративним центром Коломацької громади, яку утворили у квітні 2018-го. До неї входять дві сільради – це п’ять сіл.

Школа в селі КоломацькеUA Полтава

Школа в селі Коломацьке

За цей час тут відремонтували школи, будинок культури, створили дитячі майданчики та купили автобус. Жительки села Коломацьке Яна та Софія Кремпохи говорять:

"У нас є хор для дорослих. Наші жіночки виступають. Тепер організовані свята. У нас є комунальне підприємство. Трохи збільшився штат у сільській раді. Мало де було гуляти. Лише дитячі майданчики. Зараз спортивні майданчики. У будинку культури організовують гуртки англійської мови, співів, танців".

До Коломацької громади нині хочуть доєднатися ще дві сільради – Старицьківська та Степненська. Голова Коломацької громади Євген Почечун розповідає:

"Старицьківка вже давно вирішила. ЦВК не пустило їх наприкінці 2019 року на вибори, мотивуючи це тим, що вони хочуть не тільки об’єднатися, а й приєднатися з іншого району. Степненська сільська рада ухвалила рішення цього року, Лише ставлять умову, щоб центр був у них".

10 січня цього року обласна адміністрація подала зміни до перспективного плану формування громад. Згідно з ними, Коломацьку ОТГ хочуть приєднати до Новоселівської, яка за майже 20 кілометрів. Керівниця департаменту економічного розвитку Полтавщини Олена Онупко каже:

"Мінрегіоном було надано листа, згідно з яким ми маємо переглянути перспективні плани формування громад на відповідність їх до критеріїв спроможності, які були розроблені. Там зазначено декілька громад, які не відповідають таким критеріям як: кількість дітей шкільного віку та наявність шкіл проектною потужністю 250 дітей".

Заступник голови Полтавської обласної адміністрації Дмитро ЛунінUA Полтава

Заступник голови Полтавської обласної адміністрації Дмитро Лунін

Полтавська обласна адміністрація визнала Коломацьку громаду неспроможною, додає заступник голови обласної адміністрації Дмитро Лунін:

"Площа ОТГ становить 90,2 кілометрів квадратних. Це низький показник спроможності. У вас низький показник населення – 2261 людина. Частка місцевих податків – 6 відсотків. Це теж низький показник спроможності".

Свою громаду жителі та голова такою не вважають. До Новоселівської ОТГ, каже Євген Почечун, приєднуватися не хочуть:

"Бюджет дохідної частини 2019-го року становить майже 58 мільйонів гривень. 40 із них – рента. Коломацька громада створена через дві причини. По-перше, бо тікала від Новоселівської громади. По-друге, бо з’явився закон 3038 про ренту, який нас змінює на краще швидкими темпами".

Чи об’єднають між собою ці дві громади буде відомо після затвердження змін до перспективного плану Кабміном. Вплинути на це рішення ані голова громади, ані жителі не можуть.

Спортивний майданчик в селі КоломацькеUA Полтава

Спортивний майданчик в селі Коломацьке

Нині на Полтавщині 53 об’єднані громади. Ще в чотирьох – цьогоріч відбудуться вибори.

Процес децентралізації почався 2014 року. Із 2015-го громади мають змогу добровільно об’єднуватися. Відповідний закон ухвалила Верховна Рада. Для цього обласні адміністрації розробляли перспективний план формування громад. Згідно з концепцією реформування органів місцевого самоврядування, формування громад мають завершити за півроку до місцевих виборів. У разі, якщо цього не зроблять, їхні межі визначатимуть замість них. Хто саме, має це зробити, визначатиме Кабмін.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди