Минуле десятиріччя стало найспекотнішим за історію спостережень

Минуле десятиріччя стало найспекотнішим за історію спостережень

Минуле десятиріччя стало найспекотнішим за історію спостережень
Fabian Struwe

Останній рік декади, 2019, став другим найгарячішим роком за час вимірювань.

"Десятиліття, яке минуло, явно стало найтепліше за всю історію. А кожне десятиліття, починаючи з 1960-х років було теплішим, ніж попередні", – зазначив Гевін Шмідт, директор Інституту космічних досліджень NASA імені Годдарда.

Як зазначили в організації, 2019 рік став другим у списку найспекотніших років в історії спостережень. Найгарічішим роком в історії був 2016. При цьому температура планети протягом останніх 5 років була вищою, ніж протягом попередніх 140.

"Ми перейшли перетнули межу у 2 градуси за Фаренгейтом (більше 1 градуса за Цельсієм — ред.) потепління території у 2015 році, і ми навряд чи повернемось назад. Це свідчить про те, що процеси, які відбуваються, є перманентним, а не динамічним погодним явищем", — зазначив Шмідт.

За даними спостережень NASA останньої полярної зими через глобальне потепління 90% розтануло вже 90% снігового покрову Гренландії. У результаті танення льодовиків рівень океану піднявся приблизно на 20 сантиметрів.

Окрім австралійських пожеж, потепління спричинило також більше 100 масштабних довгих пожеж у регіонах на півночі Арктичного кола.

На початок