Останній рік декади, 2019, став другим найгарячішим роком за час вимірювань.
"Десятиліття, яке минуло, явно стало найтепліше за всю історію. А кожне десятиліття, починаючи з 1960-х років було теплішим, ніж попередні", – зазначив Гевін Шмідт, директор Інституту космічних досліджень NASA імені Годдарда.
Як зазначили в організації, 2019 рік став другим у списку найспекотніших років в історії спостережень. Найгарічішим роком в історії був 2016. При цьому температура планети протягом останніх 5 років була вищою, ніж протягом попередніх 140.
"Ми перейшли перетнули межу у 2 градуси за Фаренгейтом (більше 1 градуса за Цельсієм — ред.) потепління території у 2015 році, і ми навряд чи повернемось назад. Це свідчить про те, що процеси, які відбуваються, є перманентним, а не динамічним погодним явищем", — зазначив Шмідт.
За даними спостережень NASA останньої полярної зими через глобальне потепління 90% розтануло вже 90% снігового покрову Гренландії. У результаті танення льодовиків рівень океану піднявся приблизно на 20 сантиметрів.
Окрім австралійських пожеж, потепління спричинило також більше 100 масштабних довгих пожеж у регіонах на півночі Арктичного кола.