Діти з колективу "Янголи добра" відвідали Херсонський обласний госпіталь

Діти з колективу "Янголи добра" відвідали Херсонський обласний госпіталь

Діти з колективу "Янголи добра" відвідали Херсонський обласний госпіталь UA: Херсон

Учасники творчого колективу "Янголи добра" разом із військовослужбовцями, які перебувають на лікуванні в Херсонському обласному госпіталі, сьогодні прикрашали імбирні пряники.

В обласному госпіталі "Янголи добра" не вперше. Діти неодноразово проводили спільні заходи із військовослужбовцями, які перебувають тут на лікуванні чи реабілітації.

"Ми неймовірно вдячні керівництву госпіталю, його співробітникам і, найбільше, цим хлопцям, що вони дали нам можливість започаткувати таку традицію. Скільки би не пройшло років - в серці й у житті у мене і цих діточок ця традиція буде жити. Тому що саме з таких традицій складається людське життя і сприйняття світу, добра, щирості і милосердя", - говорить керівниця творчого колективу "Янголи добра" Марина Колокот.

Учасники колективу – це діти з інвалідністю чи з особливими освітніми потребами. Всі вони – учні навчально-виховного комплексу №48. 2015-го року, розказує їх художня керівниця Марина Колокот, вона вирішила об’єднати дітей у творчий колектив. Тоді ж почали проводити спільні акції із пацієнтами госпіталю.

Військовослужбовець Сергій Ярошенко вдруге став учасником такої зустрічі:

"Я можу сказати, що це дуже [хлопає себе по серцю, - ред.]... Багато можна сказати. Я хочу по-простому сказати – це дуже чіпляє… Це душевно дуже… Я от з боку спостерігаю… Мужики, дядьки, "кабани дикі"… і всі, як діти…"

Василь Купчик, військовослужбовець:

"Ми за це і воювали, ми це відстоювали, щоб було майбутнє у цих дітей. І сьогодні я відмітив і нашому начальнику госпіталя сказав: "Я сьогодні побачив…" У мене троє внуків. Деколи приходиш на "утрєніки" до них і бачиш зацикленість дітей… В цих дітях я побачив зірочку, надію в очах, впевненість в собі. Це не зважаючи на хворобу. Я хочу, щоб в нашій державі на кожному місці знаходились професіонали, які вміють робити свою справу, і працювали над майбутнім нашої нації, нашої держави".

Олександр Пилипчук – батько чотирьох дітей. Чоловік розповідає, що вдома разом із дітьми виготовляє різні вироби. Сьогодні, говорить, було приємно попрацювати у парі із Нікою:

"Дуже приємно. В мене вдома дітей четверо. Зараз тут скучаю за ними. Якраз Ніка… В мене Ніколь дочку звати меншу, їй два роки, а тут Ніка… У нас все одразу вийшло, розподілили роботу. Ніка показала, як малювати, а потім я вже включив фантазію. Вона цю ялинку малювала, а я цю малював… Ведмедиків понамальовувала вона, я трошки додав і вона розфарбувала".

Микола Шулешко, військовослужбовець:

"Дуже гарно ми з Лізою сьогодні попрацювали. Ліза мене навчила, як робити правильно. Сподобалось… Так не очікували. Перший раз отак, аж за душу бере".

Олександр Пилипчук – батько чотирьох дітей. Чоловік розповідає, що вдома разом із дітьми виготовляє різні поробки. Сьогодні, говорить, було приємно попрацювати у парі із Нікою.

Психологиня госпіталю Емілія Хутковська говорить, що такі заходи позитивно впливають на реабілітацію пацієнтів:

"Вони лікують один одного. І коли вони приходять на свято, це свято для одних і свято для других. Дітки забувають, що вони з якимись обмеженими можливостями, хлопці забувають про те, що вони приїхали з якимись пораненнями, що поранена душа або поранення фізичне. Вони забувають та переключають свою увагу. І ці маленькі подаруночки, які дітки роблять їм - це як частинка душі".

Окрім спільного майстер-класу, пацієнти госпіталю мали іншу можливість познайомитися із дітьми. У холі госпіталю розмістили виставку фотографій проєкту "Краса без обмежень", учасниками якого теж стали "Янголи добра", вихованці Олешківського будинку-інтернату та діти з громадської організації "Зачаровані діти Херсона".

Аліна Олефір, Ігор Педченко.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди