У Вознесенівському районі Запоріжжя руйнується багатоповерхівка

У Вознесенівському районі Запоріжжя руйнується багатоповерхівка

У Вознесенівському районі Запоріжжя руйнується багатоповерхівка undefined

Проблеми з каналізацією, деформація будинку та тріщини у стінах. Про ці проблеми кореспондентам Суспільного розповіли мешканці будинку за адресою: бульвар Шевченка, 6 у Запоріжжі.

Мешканка будинку за адресою: бульвар Шевченка, 6, Лідія Корнюшина проживає у цій багатоповерхівці вже протягом шістдесяти шести років. Каже, за цей час тут не було жодного капітального ремонту.

Лідія Корнюшина, мешканка будинку за адресою: бульвар Шевченка, 6undefined

Лідія Корнюшина, мешканка будинку за адресою: бульвар Шевченка, 6

"Ні труби, ні дах не міняли. У під’їздах постійно запах каналізації. У 2003 році дім просів. Відбулась деформація цегли. Он у мене так на кухні. З 2002 року не можу домогтись, щоб мені залатали дірки. У нас керуюча компанія. Спочатку було "Основа", потім "Наше місто", а тепер - "Запоріжремсервіс". Ну, іноді прибирають двір, під’їзди не прибираються. Щотижня викликаємо аварійку через запах каналізації у під’їзді. Ніхто нічого не робить. Постійно звертаємось на 15-80. У мене в квартирі було таке: щось тріщало. Дивлюсь: шпалери лопаються і велика дірка у стіні. У мене на тій стороні в кімнаті. Майстер сфотографувала цю дірку. Я її викликала. Від "Запоріжремсервісу". Зовсім нещодавно було», - розповіла мешканка будинку за адресою: бульвар Шевченка, 6 Лідія Корнюшина.

Валентина Селіванова, мешканка будинку за адресою: бульвар Шевченка, 6undefined

Валентина Селіванова, мешканка будинку за адресою: бульвар Шевченка, 6

"У нас фундамент. Як ви бачите, у нас будинок складається з п’ятиповерхової частини та триповерхових секторів. А фундамент один. Тому більш важка частина просідає, нахил, перекіс у нас був до дев’яти сантиметрів у підлогу. У мене кухня триповерхова, кімната – п’ятиповерхова і там є температурний шов. Утвір – приблизно 50-60 сантиметрів. Коли ми відкрили стіну, там валялося будівельне сміття, цегла і всілякий непотріб. У нас заливає, постійно, протягом всього року була волога, мокра стіна. Тобто, вода заливається в цей температурний шов. Тобто, я думаю, що будинок продовжує просідати. Не хочеться чекати на катастрофічне становище", - каже мешканка будинку за адресою: бульвар Шевченка, 6 Валентина Селіванова.

Деформація будинку в Запоріжжіundefined

Деформація будинку в Запоріжжі

Деформація стін, тріщини в будинку та просідання фундаменту – не єдині проблеми багатоповерхівки. За словами жителів, через несправну каналізацію у під’їзді бігають щурі та миші. У деяких квартирах відсутнє опалення. Обслуговує будівлю компанія "Запоріжремсервіс" Запорізької міської ради.

Як повідомив директор комунального підприємства "Запоріжремсервіс" Сергій Ращепкін, договір між мешканцями та керуючою компанією уклали з 1 листопада 2017 року.

"Заявок таких на слуху у мене немає по каналізації. По тріщинам, по фасаду, так, там є питання. Точніше, вони були. За попередні періоди: десь там деформація будівлі, десь були тріщини. Ті тріщини досі сьогодні, скажімо, не розшиті. Теоретично я можу їх розшити, тільки на це необхідна певна кількість грошей. А це має вирішуватись наступним чином: мешканці мають самі для себе визначити – якщо ми йдемо на каналізацію, ми змінюємо каналізацію. Це коштує стільки, по будинку зібрали стільки, а борги по будинку такі-то. Тому мені треба час, щоб подивитись, що по каналізації, відповідно, що по тріщинах. Тріщин свіжих там немає. Це все давнього походження, ми отримали «у спадок» те, що отримали. У мене питань по цьому будинку по каналізації не було. Треба конкретно розуміти, яке затоплення, які труби. Якщо труби просто чавунні і міняти їх на сучасні – пластикові, це зовсім іншим вид роботи. Інакше вирішується. Все було в технічно справному стані. Якщо є якісь проблеми, будемо обстежувати і дивитись", - наголосив директор комунального підприємства «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради Сергій Ращепкін.

Деформація будинку в Запоріжжі

Деформація будинку в Запоріжжі

За словами Сергія Ращепкіна, для вирішення наявних питань мешканцям слід звернутись до виробничої служби "Запоріжремсервіс" за адресою: Добролюбова, 23а, та повідомити про ситуацію, що склалася.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди