У криворізькому історико-краєзнавчому музеї показали виставку дзвіночків. 250 екземплярів розмістили на музейних полицях, і це лише частина колекції. Зібрав таку актор театру імені Тараса Шевченка Віталій Безносенко.
Суспільному Віталій розповів, що колекцію формував протягом 13-ти років у себе вдома, а цьогоріч вирішив показати її містянам.
Порцелянові і кришталеві, глиняні та дерев’яні, тканні та з бісеру, від мініатюрних, розміром 4 сантиметри, і до 24-х сантиметрів — усього в колекції понад п’ять сотень дзвіночків.
Збирати дзвоники Віталій Безносенко почав у 2007-му році. Говорить, перший дзвіночок привіз із Санкт-Петербу́ргу. Купив у сувенірній лавці на згадку.
“На гроші, які залишились просто в кишені. Цей випадок став для мене не випадковим. Саме цей дзвоник зробив початок великій колекції”, - розповів колекціонер.
Далі обирав дзвіночки як витвори мистецтва: придивлявся до кольорів, матеріалів, ідей.
У 2013-му колекція стала більшою. Відтоді поповнює її витонченими, оригінальними екземплярами. Чимало дарують друзі та знайомі. Сам Віталій відшукує ексклюзивні авторські вироби – зроблені майстрами на замовлення вручну.
Наукова співробітниця музею Марія Нікітенко говорить, таку колекцію криворіжці бачать вперше. Експозицію показують групами: за темами, авторством та географією. Є екземпляри з Єгипту, Великобританії та Балтійських країн.
“В центрі ми показуємо дзвоники, присвячені Новому року. У нас дзвоники у вигляді дідів Морозів, Санта Клаусів, є окрема поличка янголяток. А потім зрозуміли, що треба формувати експозицію, враховуючи те, звідки ці дзвоники. Це європейські країни, країни світу, також з міст України. І окрема експозиція присвячена авторським дзвоникам”, - каже Марія Нікітенко.
Віталій говорить, вдома у нього залишилася половина колекції. Покаже її наступного разу. І вже знає, чим доповнить виставку.
Читайте також
Колекціонує антикварні ялинкові іграшки. Олена Бесединська. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ