Якщо за медикаменти під час лікування коронавірусу в стаціонарі людина платила свої гроші, відшкодувати витрачене не вийде. Нині в Україні такого механізму немає, зазначив під час брифінгу начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергій Бутенко.
"Півтора місяця тому був пік захворюваності. І деякі пацієнти докуповували відповідно до протоколу ліки. А заклад ці ліки отримував пізніше. Такі проблеми були. Щодо механізму відшкодування – на сьогодні немає такого механізму", – говорить Сергій Бутенко.
Зі слів Бутенка, так само неможливо відшкодувати кошти, якщо людина лікувалась вдома амбулаторно.
Наразі Суспільне намагається отримати коментар від Національної служби здоров'я України, щоб дізнатися, чи є шляхи повернення грошей пацієнтам, які лікувалися від коронавірусу.
Суспільне розповідало 24 грудня 2020 року, НСЗУ мало борг перед лікарнями області за пакетом COVID-19, через що пацієнти у стаціонарах вимушені були купувати ліки власним коштом.
Що відомо:
- Протягом доби на Сумщині додалось 135 нових випадків інфікування коронавірусом. Ускладнення вірусу забрали 6 життів. Одужали 623 людини. За весь період пандемії на Сумщині виявили коронавірус у 40 305 людей, з яких 524 людини померли, 33 908 людей – одужали.
- Сумська медицина 2021-го року "житиме" на майже 165 млн гривень. Таку суму заклали у міський бюджет депутати нового скликання.
- На Сумщині медичну допомогу при лікуванні COVID-19 надають 17 закладів охорони здоров'я стаціонарно, загалом (разом із первинною ланкою) контракти з Національною службою здоров'я на пакет з надання профільної допомоги уклали 52 заклади. Станом на 29 грудня 2020 року, зазначено на сайті НСЗУ, їх профінансували на 504,5 млн грн.