Міністерство охорони здоров'я заявляє, що медичні працівників та їхні родичі відтепер можуть звертатися до національного контакт-центру з протидії COVID-19 щодо отримання інформаії про виплати у зв'язку з інфікуванням коронавірусом.
Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов на брифінгу 30 грудня.
"Міністерством спільно з колегами з Фонду соціального страхування відпрацьовано механізм з приймання та опрацювання запитів щодо виплат, які здійснюються Фондом у разі захворювання або смерті медичних працівників у зв'язку з інфікуванням COVID-19. Отже, ми запровадили нову функцію, коли медичні працівники, які перехворіли, або родичі загиблих медичних працівників можуть звернутися до контакт-центру і отримати всю необхідну інформацію. Відтепер медичні працівники або члени їх сімей зможуть звертатися для отримання необхідної інформації про стан розгляду їхніх заяв та здійснення таких виплат", — розповів Степанов.
Він зазначив, що МОЗ спільно з Мінсоцполітики, Фондом соцстрахування та Державною службою з питань праці ініціювало нормативно-правові зміни щодо удосконалення процедури розслідування випадків смерті окремих категорій медичних працівників, які будуть винесені на розгляд уряду найближчим часом.
Степанов запевненив, що МОЗ "значно спростив" процес виплат і механізм розслідування, максимально його скоротивши. Нині оновлена процедура відправлена на погодження до інших міністерств.
Міністр додав, що до національного контакт-центру з протидії COVID-19 на 29 грудня вже звернулися близько 114 тисяч українців. Номер телефону контакт-центру: 0-800-60-20-19. Номер безкоштовний, центр працює цілодобово.
Що відомо
- Верховна рада прирівняла професіоналів з вищою немедичною освітою, які працюють в системі охорони здоров'я, до медичних працівників, надавши їм такі самі пільги та надбавки до заробітної плати.
- Кабінет міністрів надав можливість студентам-медикам старших курсів та інтернам, яких залучають до боротьби з COVID-19, отримувати страхові виплати.
- Міністр охорони здоров'я Максим Степанов закликав пацієнтів при поганому самопочутті одразу звертатися за допомогою до свого сімейного лікаря, а не відтягувати цей момент до вечора, коли у медика вже закінчиться робочий день.
- Міністерство охорони здоров'я заявило, що у всеукраїнському контакт-центрі найпопулярнішими серед українців стали запитання щодо діагностики та скарги на сімейних лікарів.