Понад 300 звернень громадян були опрацьовані апаратом омбудсмана у Миколаївській області за 2020 рік

Понад 300 звернень громадян були опрацьовані апаратом омбудсмана у Миколаївській області за 2020 рік

Понад 300 звернень громадян були опрацьовані апаратом омбудсмана у Миколаївській області за 2020 рік Суспільне Миколаїв

Робота регіонального представництва в 2020 році була зосереджена на розгляді звернень громадян, проведенні моніторингових візитів в рамках національного превентивного механізму в місцях несвободи, проведенні дистанційних моніторингових візитів. Про це в ефірі Українського радіо: Миколаїв розповіла регіональна представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Миколаївській області Світлана Одінцова.

Ведуча: Як би Ви в цілому охарактеризували 2020 рік в контексті діяльності регіонального представництва?

Наша робота змінилася. По-перше, ми припинили особистий прийом громадян.Через карантинні обмеження приймаємо звернення громадян лише письмово, в електронному, телефонному режимі. Змінилися моніторингові візити. Візит здійснюється в засобах індивідуального захисту в місцях несвободи, які перевіряємо.

Ведуча: Як змінилась робота громадської приймальні у зв'язку з карантинними обмеженнями?

Зараз немає можливості особисто спілкуватися з фахівцями. На офісі є скринька для звернень, ми їх забираємо, реєструємо, телефоном зв’язуємося з громадянином і вирішуємо питання.

Ведуча: Як часто і з якими питаннями зверталися жителі області до представництва омбудсмана цього року?

На сьогодні вже завершені майже 301 звернення громадян. Більшість — письмова, електронна форма, близько 20 звернень опрацьовано телефоном. 117 звернень стосувалися порушення доступу до публічної інформації, 34 — порушення правила на звернення громадян, тому що саме Офіс уповноваженого контролює дотримання даних законів. Більшість звернень щодо порушення інформаційних прав. В 2019 році опрацьовано 247 звернень. Цьогоріч — на 50 більше.

Читайте також: "На Донбасі представника омбудсмена відсторонили від посади через скандал"

Ведуча: Уповноважений з прав людини контролює і дотримання законів про звернення громадян і доступ до публічної інформації. Як охарактеризуєте стан дотримання цих законів?

Багато звернень, більше 150, надійшли від громадських організацій і громадян про те, що інформаційні права були порушені. Ми маємо складати протоколи, направляти їх до суду. Нами у 2020 році складено 13 протоколів про адміністративні правопорушення.

Що відомо

Омбудсман — посадова особа, на яку покладаються функції контролю за дотриманням законних прав та інтересів громадян в діяльності органів виконавчої влади і посадових осіб. На сучасному етапі посада омбудсмана існує в понад 100 країнах світу.

В Україні посада омбудсмана існує з 1998 року і називається «Уповноважений Верховної Ради України з прав людини». Із 15 березня 2018 року на цю посаду займає Людмила Денісова.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди