Перейти до основного змісту
Поранені у Тамбовській області та перші 100 указів Трампа: головні новини ранку 11 січня

Поранені у Тамбовській області та перші 100 указів Трампа: головні новини ранку 11 січня

Дональд Трамп
Кандидат у президенти від Республіканської партії, колишній президент США Дональд Трамп виходить на сцену для свого останнього мітингу в передвиборчій кампанії в Ґранд Рапідс, штат Мічиган, 5 листопада 2024 року. Getty Images/Chip Somodevilla

Через дронову атаку у Тамбовській області Росії є поранені, Трамп готує понад 100 указів на перший день президентства, попри протести у Венесуелі відбулася інавгурація президента та перші дозволи на ексгумацію польських жертв в Україні — Суспільне зібрало головні новини станом на ранок 11 січня.

Поранені у Тамбовській області

Кілька безпілотників влучили у два багатоквартирні будинки в Котовську Тамбовської області Росії. Від розбитого скла травмовані кілька людей. Будівлі зазнали незначних руйнувань.

Про це повідомив виконуючий обов'язки губернатора Тамбовської області Євген Пєрвишов. У Telegram він написав, що загорянь немає, будівлі мають незначні пошкодження. Міноборони РФ заявило, що впродовж ночі сили ППО збили 85 безпілотників, зокрема 31 над Чорним морем.

Перші 100 указів Трампа

Обраний президент Дональд Трамп готує понад 100 указів, починаючи з першого дня роботи нового Білого дому. Вони торкаються питань безпеки кордонів, депортацій та інших політичних питань.

Головний радник Трампа Стівен Міллер окреслив заходи безпеки на кордоні та імміграції, які, ймовірно, будуть запроваджені найближчим часом. Сенатор Джон Гувен сказав, що їх "буде значна кількість".

Чому це важливо: газета Financial Times повідомляла, що в ЄС побоюються, що Трамп після вступу на посаду президента скасує укази Байдена про санкції проти Росії.

Інавгурація Ніколаса Мадуро

Президент Венесуели Ніколас Мадуро склав присягу на свій третій термін. Інавгурація відбулася на фоні протестів та економічної кризи, в якій опинилася крана за роки правління Мадуро. Він буде президентом до 2031 року, пише АР.

Як пише агенція, правоохоронці стали "головною опорою Мадуро після спірних виборів минулого літа". Водночас на вулицях Каракаса вийшли люди у футболках на підтримку президента. Ці події викликають контраст із протестами, які тривають в країні. Сотні венесуельців вийшли на вулиці столиці із протестами проти захоплення влади Мадуро. Вони висловлюються проти того, щоб Мадуро йшов на свій третій шестирічний термін.

У день інавгурація США та Євросоюз запровадили низку санкцій проти політиків та компаній Венесуели.

Контекст: Ніколас Мадуро прийшов до влади в березні 2013 року, після смерті свого попередника Уго Чавеса. При владі він пробуде щонайменше до 2031 року. У липні 2024 року відбулися президентські вибори, які поставили під сумнів демократію у Венесуелі.

Питання Волинської трагедії

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск увечері 10 січня повідомив про рішення на перші ексгумації поляків — жертв Української повстанської армії. Речник польського МЗС Вронський сказав, що Польща довела свою ефективність у цьому питанні, попри те, що очільника МЗС Радослава Сікорського дехто критикував за надто жорстку позицію.

Чому це важливо: Польща вважає важливим розвʼязання питання Волинської трагедії з Україною, оскільки це вплине на рішення Варшави щодо вступу Києва у ЄС. Впродовж останній двох років це питання часто порушувалося і політики високого рівня приїжджали в Україну обговорювати його.

Топ дня

Вибір редакції

На початок