Громадський бюджет. Люди мають можливість покращувати місто – Денис Барашковський

Громадський бюджет. Люди мають можливість покращувати місто – Денис Барашковський

Громадський бюджет. Люди мають можливість покращувати місто – Денис Барашковський

Загальна сума коштів, яка передбачена на реалізацію проєктів Громадського бюджету м. Миколаєва на 2021 рік становить 18 млн грн. Про це в ефірі програми "Сьогодні. Головне" розповів автор реалізованих проєктів Громадського бюджету Денис Барашковський.

24 грудня на позачерговій сесії Миколаївської міської ради затверджена міська програма "Громадський бюджет м. Миколаєва" на 2021 – 2024 роки. Щороку збільшуватиметься сума на реалізацію проєктів: на 2022 рік – 21 млн грн, на 2023 рік – 24 млн грн, на 2024 рік – 27 млн грн.

За словами Дениса Барашковського, люди мають можливість покращувати місто, не чекаючи, що буде робити депутат, або голова району, або розпорядник коштів, або міський голова. І ця синергія дає можливості для всього міста.

"У нас є група людей, які постійно подають проєкти. Наприклад, Євген Корольков облаштовує Херсонське шосе і свій район. Олена Малінчик – Тернівку, я – Сухий фонтан, Дикий сад", – розповів Денис Барашковський.

Зараз в дискусії формат шкільного громадського бюджету, адже важливо долучати і молодь.

"У нас 11 великих проєктів на наступний 2021 рік, 18 малих та 6 соціальних", – каже Денис Барашковський.

Читайте також: "18 мільйонів гривень на "Громадській бюджет 2021" затвердили миколаївські депутати"

Проте в процесі реалізації проєктів Громадського бюджету можуть виникнути труднощі.

"Так є затримка проєкту на Терасній. Вперше почалася реалізація в червні, але вже в серпні все зупинилося. Начебто все є для того, щоб працювало, але десь “по кабінетах” не вирішується. Також “Затишний двір” у Солянах. Є складнощі, які можуть створювати не тільки розпорядники коштів, а й автор. Група авторів почала вносити зміни. Конфлікт призвів до того, що дерева будуть посаджені в наступному році", – говорить Денис Барашковський.

Загалом у рамках програми за чотири роки в місті з’явилося більше 20 нових та оновлених дитячих та спортивних майданчиків, проведено шість заходів фестивального типу, створені нові громадські простори, реалізовано освітньо-інноваційні проєкти тощо.

Що відомо

  • У 2018 році реалізовано 23 проєкти-переможці (п'ять проєктів, які з різних причин не були реалізовані, виконані у 2019-2020 роках у рамках інших цільових програм)
  • У 2019 році реалізовано всі 26 проєктів-переможців Громадського бюджету м. Миколаєва
  • У 2020 році з 30 проєктів-переможців Громадського бюджету м. Миколаєва у повному обсязі реалізовано 6 проєктів, 24 проєкти знаходяться на різних стадіях реалізації. Кінцевий термін реалізації – 31.12.2020.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди