Полтавщина наступного року матиме менший бюджет, ніж 2020-го

Полтавщина наступного року матиме менший бюджет, ніж 2020-го

Полтавщина наступного року матиме менший бюджет, ніж 2020-го Суспільне Полтава

Понад 4 мільярди 200 мільйонів гривень доходів та майже стільки ж видатків. Такий бюджет Полтавщини на наступний рік. 29 грудня його ухвалили депутати на сесії облради.

На другій сесії восьмого скликання депутати обласної ради ухвалили бюджет Полтавщини на наступний рік. Його підтримали 53 обранці.

Графіка: бюджет Полтавської області в 2021 роціСуспільне Полтава

Графіка: бюджет Полтавської області в 2021 році

Бюджет регіону на 2021 рік – це понад 4 мільярди 200 мільйонів гривень доходів та майже 4 мільярди 300 мільйонів видатків. Цей бюджет менший, аніж 2020-го.

«Це за рахунок зменшення трансфертів з державного бюджету. Для Полтавської області збільшена реверсна дотація. Тобто, відрахування до державного бюджету на 65 мільйонів гривень. Зменшена додаткова дотація на передані видатки по охороні на 65 мільйонів. Крім того, ми не очікуємо тих надходжень, які були попередні роки по рентних платежах в частині нафти і газу. Обласний бюджет на 2021 рік в основних показниках схожий із бюджетом 2020 року», ‒ повідомив директор обласного департаменту фінансів Павло Кропивка.

Найбільше грошей в обласному бюджеті 2021-го заклали на утримання закладів освіти – понад мільярд 300 мільйонів гривень. Це на 120 мільйонів більше, ніж на цей рік.

Графіка: видатки із бюджету Полтавщини 2021Суспільне Полтава

Графіка: видатки із бюджету Полтавщини 2021

Найбільше грошей в обласному бюджеті 2021-го заклали на утримання закладів освіти – понад мільярд 300 мільйонів гривень. Це на 120 мільйонів більше, ніж на цей рік.

На ремонт та утримання доріг ­­­передбачено понад мільярд гривень. Це за рахунок субвенції із держбюджету. У цьогорічний бюджет на це запланували на двісті мільйонів більше.

Медична галузь регіону наступного року має отримати 473 мільйони гривень. 2020 було понад 700.

На соціальний захист обласна влада планує спрямувати 427 мільйонів. У бюджеті 2020-го року на це передбачили 349 мільйонів.

Галузь культури та мистецтва наступного року хочуть профінансувати на понад 164 мільйони. Це на майже 15 мільйонів більше, ніж цьогоріч.

На капітальний ремонт та будівництво освітніх, медичних, культурних та інших закладів 2021 передбачили майже 113 мільйонів. Це на майже 30 мільйонів менше, ніж у бюджеті 2020-го.

Спортивну галузь хочуть профінансувати на майже 62 мільйонів гривень. Для цьогорічного бюджету на це заклали на два мільйони більше.

Голова Полтавської обласної ради Олександр БіленькийСуспільне Полтава

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький

«Гроші, які зараз йдуть на капітальні видатки, а це 112 мільйонів гривень, вони, в основному, йдуть на медичні заклади – це два онкодиспансери (полтавський та кременчуцький). Крім того, реконструкція обласної лікарні імені Скліфосовського, поліпшення відділення обласної інфекційної лікарні. Крім того, ми завершуємо реконструкцію обласної філармонії, Андріївської школи. Це не такий оптимістичний бюджет, як був 2020 року. Але ми сподіваємося на перевиконання, державні субвенції», ‒ каже голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

«У мене претензія щодо того, що як завжди грошей мало. А в цілому бюджет виважений. Мінуси в тому, що бюджет став меншим, ніж торічний. А плюси те, що захищені статті бюджету по соціальному забезпеченню, охороні здоров’я усі враховані», ‒ каже депутат обласної ради від фракції «Рідне місто» Олег Фещенко.

Депутати облрадиСуспільне Полтава

Депутати облради

«Бюджет у тих межах грошей, які надходять до обласного бюджету і субвенції із державного бюджету зумів більш-менш гармонійно поєднати інтереси усіх громад. Я б хотів, щоб гроші спрямовані для громадських організацій теж були більші», ‒ каже депутат обласної ради від фракції «Європейська Солідарність» Микола Кульчинський.

Нагадаємо, бюджет Полтавщини на 2020 рік ухвалили 20 грудня 2019. Його доходи складали понад 4 мільярди 611 мільйонів гривень, а видатки – на два мільйони менші.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди