Полтавець Денис Зозуля створює гравюри у техніці офорт

Полтавець Денис Зозуля створює гравюри у техніці офорт

Полтавець Денис Зозуля створює гравюри у техніці офорт Суспільне Полтава

Полтавець Денис Зозуля створює гравюри на металі. Митець працює у техніці офорт вже понад 7 років. Він переносить зображення з металевої пластини на папір за допомогою верстату. Свої роботи художник представляв в Україні та за кордоном.

Над такими гравюрами полтавець Денис Зозуля працює останні 7 років. Виконує їх у техніці офорт. Здебільшого на його роботах – тварини, пейзажі та сюрреалістичні образи. А такі відтиски на папері, який замовляє із-за кордону, створює за допомогою верстату.

Денис ЗозуляСуспільне Полтава

Денис Зозуля

Коли ми на пластину нанесли фарбу, ми розміщаємо на офортному верстаті – ось він. Зверху накладаємо вологий папір, виставляємо тиск і прокручуємо. І знімаємо зображення. Воно у дзеркальному вигляді переходить на папір.

За словами Дениса, цій техніці вчився у полтавського художника. Щоб створити зображення, окрім верстату, використовує мідні пластини, та офортний папір.

Робота Дениса ЗозуліСуспільне Полтава

Робота Дениса Зозулі

Офорт – це графічна естампна техніка глибокого друку, яка дуже складна. Металева пластина полірується. Наноситься кислотно-опорний лак. Потім по цьому лаку видряпується зображення. І потрібно художнику-офортисту мати шкалу травлень, і товщина штриху змінюється завдяки часу на травлення.

На одну роботу витрачає переважно місяць – це разом з ескізом. Останнє над чим працював полтавець – лебідь із лотосом.

Робота Дениса ЗозуліСуспільне Полтава

Робота Дениса Зозулі

Цей офорт я назвав «Дотик ефернум». Я хотів лебедем показати красу, яка виражена у даному творінні. А лотос – це гармонія, до якої тягнеться навіть тварина.

У колекції Дениса Зозулі – чорно-білі та кольорові офорти. Серед них – серія зображень із елементами полтавської вишивки.

Роботи Дениса ЗозуліСуспільне Полтава

Роботи Дениса Зозулі

Мене дуже зацікавила тема ткацтва, і ткацькі такі символістичні зображення відтворив і на гравюрі. Дані гравюри зроблені з трьох дощок. Кожна дошка – це окремий колір. І складність була в тому, щоб вони співпали колір на колір, і вийшла така серія.

Денис Зозуля загалом створив близько 40 робіт. Їх представляв, окрім України, у Словаччині, Чехії та Білорусі.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди