Кращих фільммейкерів визначали у Житомирі на фестивалі екранних мистецтв "Пілігрим"

Кращих фільммейкерів визначали у Житомирі на фестивалі екранних мистецтв "Пілігрим"

Кращих фільммейкерів визначали у Житомирі на фестивалі екранних мистецтв "Пілігрим" Суспільне Житомир

24-26 грудня у Житомирі за ініціативи Житомирського коледжу культури і мистецтв імені Івана Огієнка вп'яте пройшов фестиваль екранних мистецтв "Пілігрим". Цього року захід відбувся у режимі онлайн. Учасники подали на конкурс близько 100 робіт у трьох номінаціях. Фестиваль присвятили міжнародному Дню кіно, який відзначається 28 грудня, і 125-річчю виходу першого фільму братів Люм'єр.

Про це кореспондентам Суспільного розповів голова журі фестивалю В'ячеслав Майборода. За його словами, у конкурсі представляли свої відеороботи студенти різних творчих вишів, а також випускники, які працюють за фахом:

"У фестивалі взяли участь як професіонали, так і студенти-аматори. Вони подавали роботи за трьома темами: "Природа", "Архітектура", "Яскрава подія", а серед напрямків – кіно документальне та ігрове. Тема фестивалю – туризм: культурний, духовний, етнічний та екстремальний, а мета – привернути увагу до кіно, як в Україні, так і на міжнародному рівні".

Фестиваль екранних мистецтв "Пілігрим" у Житомирі цього року присвятили кіно і туризмуСуспільне Житомир

У номінації "Професіонали" перемогу здобула випускниця Житомирського коледжу культури та мистецтв Олена Савосіна. Нині вона працює у Житомирському музично-драматичному театрі імені Івана Кочерги. Олена Савосіна каже, що конкурсний фільм знімали всім колективом театру:

"У фільмі оживають театральні персонажі на вулицях міста. Визначні місця Житомира перетворились на театральну сцену. Це була мандрівка містом у вигляді театральної постановки. Найскладнішим був сам знімальний процес, адже багато локацій, персонажів, масових сцен".

Студент коледжу Олександр Карпачов представив фільм про ветерана житомирського футболу Володимира Шишкова і здобув третє місце у номінації "Студенти":

"Ідея народилась, коли я в інтернеті побачив історію про відомого футболіста. Я зустрівся з ним, і нам було цікаво спілкуватись. Сьогодні я був вражений, коли побачив в інтернеті кількість переглядів і лайків".

Фестиваль екранних мистецтв "Пілігрим" у Житомирі цього року присвятили кіно і туризмуСуспільне Житомир

Випускник коледжу Святослав Гуцуляк став переможцем у номінації "Аматори". Він представив 2 фільми:

"Перший фільм "Бетонні джунглі" – це інтерпретація поезії на екологічну тему. Я написав вірш і потім під нього підібрав відеоряд, який є асоціативним доповненням. Цим фільмом я хотів показати негативні сторони урбанізації і важливість повернення суспільства до більш екологічного способу життя і природи".

Автор: Сергій Богінський

Камера: Ігор Грач

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше