У Новгород-Сіверській громаді обирають старост

У Новгород-Сіверській громаді обирають старост

У Новгород-Сіверській громаді обирають старост Суспільне Чернігів

На Чернігівщині ради громад обирають старост. Ця посада має замінити посаду сільського голови. У Новгород-Сіверській громаді старост обиратимуть за конкурсом.

Раніше голову обирали місцеві жителі. Тепер же старост оберуть депутати об’єднаної територіальної громади у Новгороді-Сіверському.

Сільський голова мав владу приймати рішення в житті громади. Староста ж - це виконавець рішень - посередник між владою громади і людьми, пояснив консультант з бюджетних питань регіонального відділення Асоціації міст України Олександр Марущак.

«Сільський голова – це була головна особа на території села. Його обирали, він був головою ради, у нього були всі повноваження і в бюджетній сфері. Староста – це представник місцевої влади. Вони є членами виконавчих комітетів, вони беруть участь у розробленні бюджету. Вони є представниками та виконавцями, але вони не є центрами прийняття рішень».

Всього їх має бути 24 – стільки було сільських голів.

Щоб стати сільським старостою в Новгород-Сіверській ОТГ, кандидати збирають підписи селян.

Кандидатів має подавати голова громади, вона тимчасово виконує функції міського голови у Новгороді Сіверському.

Кандидати виступають, розказують про себе, про те, які проблеми в селах планують вирішувати. Після - депутати голосують.

На цій сесії обрали шістьох старост. Четверо з них – працювали сільськими головами.

Усіх старост у Новгород-Сіверську громаду оберуть протягом місяця.

Читайте також:

"Людмила Ткаченко стала секретарем Новгород-Сіверської ОТГ"

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди