Box Office Mojo назвав найкасовіші фільми 2020 року. Перше місце посів військовий блокбастер з Китаю

Box Office Mojo назвав найкасовіші фільми 2020 року. Перше місце посів військовий блокбастер з Китаю

Box Office Mojo назвав найкасовіші фільми 2020 року. Перше місце посів військовий блокбастер з Китаю

Сайт Box Office Mojo, який відстежує касові збори від кінопрокату в усьому світі, підбив підсумки 2020 року. З повним списком можна ознайомитися за посиланням.

Для кіноіндустрії майже весь 2020 рік обернувся гігантським провалом. Кінотеатри в багатьох країнах то відкривалися, то закривалися, в США досі працює лише чверть залів, і тільки Китай нещоодавно оговтався і вийшов на майже допандемічні результати. Загальносвітові збори впали з 42,2 мільярда доларів у 2019 році до менш ніж 13 мільярдів у 2020-му.

Відтак до десятки найкасовіших фільмів у світі потрапили відразу два китайських блокбастери (військова драма "Вісімсот" і анімаційний "Цзян Цзіян"), про які глядачі США і Європи здебільшого не чули.

Топ 10 найкасовіших фільмів 2020 року

1. "Вісімсот" ("The Eight Hundred") – $461 млн.

2. "Погані хлопці назавжди" ("Bad Boys for Life") – $426 млн.

3. "Тенет" ("Tenet") – $362 млн.

4. "Їжак Сонік" ("Sonic the Hedgehog") – $310 млн.

5. "Дуліттл" ("Dolittle") – $246 млн.

6. "Цзян Цзіян" ("Legend of Deification") – $240 млн.

7. "Хижі пташки (та фантастична Харлі Квін)" ("Birds of Prey: And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn") – $201 млн.

8. "Людина-невидимка" ("The Invisible Man") – $143 млн.

9. "Уперед" ("Onward") – $141 млн.

10. "Поклик пращурів" ("The Call of the Wild") – $110 млн.

На загальносвітові збори також вплинуло перенесення на 2021 рік найочікуваніших блокбастерів – нового фільму про Джеймса Бонда та "Дюни" Дені Вільнева. Інші фільми, як, наприклад, "Мулан" або "Диво-жінка 1984" також частково виходили на стримінгових сервісах.

Що відомо

  • 3 грудня на своєму офіційному сайті студія Warner Bros. повідомила, що випустить всі фільми свого виробництва водночас у кінотеатрах і на стримінговому сервісі HBO Max. Причиною незвичної моделі дистрибуції стала напружена ситуація через пандемію Covid-19.
  • За даними Statista, станом на середину березня світова кіноіндустрія зазнала збитків у розмірі 7 мільярдів доларів, а вже під кінець травня цифра збільшилась до 10 мільярдів. Фестивалі, вихід фільмів та серіалів, зйомки — всі ці складні та витратні процеси скасовуються та переносяться.

Читайте також

Disney оголосила розклад фільмів і серіалів на 2021 рік: загалом 29 найменувань

Кінокомпанія MGM розглядає можливість продажу студії

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад