Природні катаклізми у 2020 році завдали світу збитків у майже 100 мільярдів доларів — вчені

Природні катаклізми у 2020 році завдали світу збитків у майже 100 мільярдів доларів — вчені

Природні катаклізми у 2020 році завдали світу збитків у майже 100 мільярдів доларів — вчені
Шторм у Великій Британії. 2020 рік / фото АР

Природні катаклізми у 2020 році завдали різним країнам світу понад 100 мільярдів доларів сукупних збитків та призвели до загибелі понад 2 тисяч людей.

Це визначили автори дослідження "Підрахунок вартості 2020: рік кліматичного зриву", опублікованому організацією, що бореться зі світовою бідністю Cristian Aid. Автори проаналізували 10 основних подій, які призвели до значних людських та фінансових втрат.

Шість природних катаклізмів, що відбулися в Азії, зокрема повені в Китаї та Індії завдали збитків на понад 40 млрд доларів. У США урагани та пожежі спричинили рекордні фінансові втрати у близько 60 млрд. доларів.

Найбільше постраждали країни Азії, де через незвично дощовий сезон почалися повені. В Індії вони призвели до загибелі понад 2 тисяч людей, мільйони залишилися без домівок. Збитки оцінюються у 10 мільярдів доларів. У Китаї повені були ще більш руйнівними та завдали країні збитків у 32 мільярди доларів у період з червня по жовтень цього року.

Циклон "Амфан", що кілька днів вирував у Бенгальській затоці, за кілька днів завдав збитків у понад 13 мільярдів. За словами кліматологів цього року "Амфан" був одним із найсильніших циклонів, коли-небудь зафіксованих у Бенгальській затоці під час передмусонного сезону. На думку вчених, таке посилення циклону могло збільшити значне підвищення температури в регіоні.

"Ми бачили рекордну температуру в Аравійському морі та Бенгальській затоці, яка трималася у діапазоні від 30°C до 33°C. Ці високі температури мали характеристики морських теплових хвиль, що могло призвести до швидкої інтенсифікації домусонних циклонів "Амфан" і "Нісарга", - розповіла доктор Роксі Метью Колл, кліматолог з Індійського інституту тропічної метеорології, передає ВВС.

Тим часом в Африці нашестя сарани зруйнували врожай на суму 8,5 мільярдів доларів. За словами спеціалістів ООН, таку активність шкідників спричинили сильні дощі, які відбувають протягом останніх років на Близькому Сході та Африканському Розі.

Окрім того значні повені у Південному Судані призвели до загибелі 138 людей та майже повного знищення врожаю в країні.

Європою прокотився шторм Кіара, в якому загинули 14 людей, а загальні збитки оцінюють у 2,7 мільярдів доларів. При цьому, як зазначили автори дослідження, ці цифри можуть бути занижені, оскільки враховують тільки збитки, завдані за застрахованими об'єктами.

"На жаль, ми можемо розраховувати на те, що більше років будуть схожі на 2020 рік - або будуть гіршими, зокрема зі зростанням глобальних температур", - зазначили дослідники.

Що відомо

  • У низці європейських країн вирує ураган "Белла", який призвів до перебоїв в електропостачанні, руху транспорту та спровокував повені.
  • Учені з Метеорологічного бюро Великої Британії прогнозують, що у 2021 році у всьому світі стане прохолодніше, утім він все одно залишиться одним з шести найтепліших років.
  • Науковці з американського університету Баффало (штат Нью-Йорк) з'ясували, що швидкість танення льодовиків Гренландії наразі загрожує стати найвищою за останні 12 тисяч років.
  • На поверхню моря Лаптєвих почали виходити гази із замерзлих покладів метану. Їхнє вивільнення може посилити парниковий ефект та пришвидшити глобальне потепління.
  • За даними ООН, зміни клімату спричинили понад сім тисяч природних лих за останні 20 років.
  • Генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерреш заявив, що через глобальні кліматичні зміни XXI століття може виявитись останнім в історії людства.

На початок