Ринок землі у Словаччині відкрили ще у 2014 році

Ринок землі у Словаччині відкрили ще у 2014 році

Ринок землі у Словаччині відкрили ще у 2014 році Оригінальне

Ринок землі у Словаччині відкрили у 2014 році. У селі Коромля, що знаходиться за 30 кілометрів від кордону із Україною, з 1990 року працює фермерське господарство. Виробляють там рослинну та м’ясну продукцію. Землі для сівби та пасовищ винаймають у місцевих жителів, каже власник ферми Павел Фечік.

Це – одне з полів господарства фермера Павел Фечіка. Працює підприємство тридцять років. Загальна площа сільськогосподарських земель – понад 900 гектарів. Їх орендують у місцевих жителів.

ПАВЕЛ ФЕЧІК, фермер

«Ми, як класичне фермерське господарство, маємо 10% своїх земель. Інші – орендуємо від місцевих жителів або орендарів. За один гектар платимо близько 42 євро в рік. Хто хоче продати землю – у тих купуємо».

На цьому полі посіяна озима пшениця. Навпроти – висаджений озимий ячмінь. А тут - ростиме соя. Є на фермі і худоба. Зараз тут вирощують 135 дорослих корів.

Останнє десятиліття фермерське господарство переважно вирощує зернові. Врожай збувають за межі регіону. Більше - продають в країни Європейського союзу.

ПАВЕЛ ФЕЧІК, фермер

«Понад 20 років ми робили акцент на тваринництво. У зв’язку з тим, що зі вступом до ЄС у країну почали завозити дешеві продукти з Європи, ця галузь стала збитковою. Отож, ми знизили виробництво тваринницької продукції. Зменшили поголів’я дійних корів, залишили - м’ясних. На 620-ти гектарах орної землі ми вирощуємо озиму пшеницю, рапс та ярий ячмінь. Ця продукція є найбільш прибутковою».

Це єдине фермерське господарство у Кромлі, розповідає голова села Сільвія Женюхова. За її словами, сільськогосподарські землі можуть викупити у власників лише громадяни Словаччини.

СІЛЬВІЯ ЖЕНЮХОВА, голова села Кромля

За законом, власник може спочатку запропонувати продаж землі місцевому фермерському господарству або ж жителям села. Якщо охочих нема – її пропонують жителям району, потім – області, врешті – країни. Від оренди землі наше село щорічно отримує 600-700 євро податку.

За словами Сільвії Женюхової, селяни, які дають землю в оренду, можуть отримати плату грошима або продукцією

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди