В музеї звучала трембіта: у Рівному завершилась виставка народних інструментів

В музеї звучала трембіта: у Рівному завершилась виставка народних інструментів

В музеї звучала трембіта: у Рівному завершилась виставка народних інструментів undefined

Сопілки, волинки, ліри різних модифікацій, японська та індійська флейти. Ці та інші традиційні народні інструменти з колекції музиканта Андрія Ляшука вперше експонували у обласному музеї. Виставка діяла протягом місяця. А сьогодні, 15 січня, на її закриття Андрій Ляшук приніс трембіту і зіграв на ній. Трембіта у краєзнавчому музеї звучала вперше. 

Музикант і виконавець автентичних пісень Андрій Ляшук:

– Коли ми місяць тому відкривали виставку, її, на жаль, не було. Бо ця трембіта їздила в Івано-Франківськ, де відбувалося встановлення рекорду трембітарів. В мене її, можна сказати, позичили. І організаторам вдалося зібрати 146 трембіт. 146 трембіт затрубили 25 грудня на вулицях Івано-Франківська.

Трембіту до краєзнавчого музею Андрій Ляшук приніс на демонтаж виставки традиційних народних інструментів. Вона діяла протягом місяця.

Організаторка виставки Галина Данильчук:

– Виставку таку ми зробили вперше. Вона із колекції нашого краєзнавчого музею музичних інструментів традиційних. І з великої, гарної, цікавої колекції нашого рівненського лірника Андрія Ляшука. Ляшук збирає, Ляшук грає, Ляшук знає все про музичні інструменти.

Закривають цю виставку у форматі творчого вечора Андрія Ляшука.

Журналістка Валентина Романюк:

– Ми робили фільм про українську музику і він виступив там як консультант. І коли він розповідав про ліру і це демонстрував, то в результаті це вилилося в цикл передач на швецькому радіо. І я тоді дізналася від нього, наскільки ці інструменти тоді близькі до західних, до скандинавських – і волинка, і та сама наша ліра.

В музеї звучала трембіта: у Рівному завершилась виставка народних інструментівundefined

А цю старосвітську ліру, зі слів Андрія Ляшука, можна почути у фільмі "Пекельна хоругва, або Різдво Козацьке ". А от скільки традиційних музичних інструментів зібрав у своїй колекції, він сказати не може.

Музикант і виконавець автентичних пісень Андрій Ляшук:

– Крім тих, які побутують в різних регіонах України, тут є ще інструменти, які побутують в інших народів: з території Балканів, Туреччина, Греція, Сеарбія. Є і з далеких країн: японська флейта секухаті, індійська бансурі.

Організаторка виставки Галина Данильчук:

– Виставка завершує свою роботу, але в нашому музеї. Є плани, думки і бажання, що вона поїде по області. Скажімо, Березнівський краєзнавчий музей вже запитував, чи можемо ми показати таку виставку для своїх земляків.

Авторка: Валентина Гордич

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди