Порівняльні знімки комплексу «Малий Галагов» робить ужгородський фотограф Сергій Гудак

Порівняльні знімки комплексу «Малий Галагов» робить ужгородський фотограф Сергій Гудак

Порівняльні знімки комплексу «Малий Галагов» робить ужгородський фотограф Сергій Гудак Оригінальне

Порівняльні знімки об’єктів архітектурнорго комплексу «Малий Галагов» робить ужгородський фотограф Сергій Гудак. Автор показує, як змінився вигляд набережної, мостів і будівель обласного центру майже за 100 років.

Ужгородець Сергій Гудак фотографує близько 20 років. Працює фотокореспондентом всеукраїнського інтернет-видання, а також втілює власні проєкти. Цього разу вирішив порівняти архітектуру сучасного Ужгорода і 30-х років минулого століття.

СЕРГІЙ ГУДАК, автор фото

«Про Ужгород у мене вже давно, кілька років, ця ідея в голові сидить про те, щоби порівняти, як змінилося, грубо кажучи, за 100 років наше місто, наші райони, наші будівлі».

Фотограф каже: роздрукував старі чорно-білі знімки ХХ століття і вирішив показати нинішній стан зображених на них будівель, мостів, набержної. Порівнював район «Малий Галагов», який можуть включити до переліку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

СЕРГІЙ ГУДАК, автор фото

«Найцікавіше було, незвичне, те, на що я не сподівався, я побачив, що дуже мало змін відбулися. Коли порівнюємо школу Масарика, вона практично один в один, коли ми порівнюємо будівлі пошти, вона практично один в один. єдине – там десь дерева більші стали. Коли ми порівнюємо набережну (я не кажу про ремонт набережної), я кажу про саму набережну, про будівлі. Крім того, що змінилися косметичні моменти, то в цілому саме суттєвих змін не відбулося».

Тему фотопорівнянь автор планує продовжувати.

СЕРГІЙ ГУДАК, автор фото

«Під час продовження проєкту було би цікаво попрацювати над так званим австро-угорським періодом Ужгорода, над районом Капітульної, як змінився, район Корятовича, Підградська».

Про мету таких фотографій Сергій розповідає так:

СЕРГІЙ ГУДАК, автор фото

«Перед собою ставив завдання привернути увагу простих мешканців Ужгорода, щоб вони задумалися над тим, яке класне в нас місто і постаралися зберегти те, про що говорять усі приїжджі в Ужгород, якусь особливу атмосферу нашого міста».

Сергія Гудака цікавлять об’єкти не лише Ужгорода, а й Закарпаття загалом. Фотографії змін об’єктів чи їх відсутність автор оприлюднює на своїй сторінці в мережі Інтернет.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди