На Херсонщині завершили будівництво магістральної лінії електропередач Запорізької АЕС

На Херсонщині завершили будівництво магістральної лінії електропередач Запорізької АЕС

На Херсонщині завершили будівництво магістральної лінії електропередач Запорізької АЕС Суспільне Херсон

Запорізька атомна електростанція зможе працювати без мережевих обмежень. У Каховському районі Херсонської області завершили будівництво магістральної лінії електропередач.

Каховська підстанція дасть можливість Запорізькій АЕС працювати на повну потужність – на всі 6000 мегават. Запустили підстанцію наприкінці листопада, 24 грудня офіційно її відкрили. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль назвав її одним з найпотужніших та найбільших об’єктів, які реалізували останнім часом в Україні.

На Херсонщині завершили будівництво магістральної лінії електропередач Запорізької АЕССуспільне Херсон

"Це була остання атомна станція в Україні, яка мала замкнену потужність. Зараз вся атомна енергетика має можливість працювати на повну потужність, крім того застабілізована і отримане джерело постачання електроенергії на південь України. Радує, що при будівництві цього об’єкту, це більше 186 кілометрів електромереж, це сама підстанція, розподільчі пристрої, було використано обладнання українського виробництва", - розповів Денис Шмигаль.

Проєкт планували ще наприкінці 90-х років, каже голова правління Національної енергетичної компанії "Укренерго" Володимир Кудрицький. Тоді будівництво завершили на ранній стадії. 6 років тому поновили:

"Ми залучили фінансування від Європейського банку реконструкції і розвитку, Європейського інвестиційного банку для того, щоб збудувати цю підстанцію – лінії 750 кВ, яка з’єднує Запорізьку атомну електростанцію і цю підстанцію. Ідея цього об’єкту полягає у тому, щоб, по-перше, розвантажити заперті потужності Запорізької станції і надати можливість видати їх у мережу, по-друге, підвищити надійність енергопостачання Каховського енерговузла і взагалі півдня України".

На Херсонщині завершили будівництво магістральної лінії електропередач Запорізької АЕССуспільне Херсон

Від початку, каже Володимир Кудрицький, зводили підстанцію для забезпечення електричною енергією Кримського півострову, після його окупації електромережі закільцювали територією Херсонської області. І розповів, цей об’єкт – надійне джерело живлення після деокупації. Це - фактично інфраструктура, яка дасть можливість заживити український Крим.

335 млн євро – саме таку суму передбачали на реалізацію проєкту. Однак, розказує Володимир Кудрицький, вдалося заощадити майже 40% бюджету. Зекономлені гроші направлять на будівництво нової підстанції та реконструкцію ліній електропередач:

"Гроші, які ми заощадили ми направимо на фінансування будівництва нової підстанції біля Києва, вона називається "Західна", має клас напруги 330 кВ і також 1350 км ліній електропередач, які є у центральній і південній Україні, ми обладнаємо великооптичними лініями зв’язку і проведемо реконструкцію цих ліній".

На Херсонщині завершили будівництво магістральної лінії електропередач Запорізької АЕССуспільне Херсон

Введення цієї підстанції у дію не дозволить знизити чинний тариф, однак, говорить Володимир Кудрицький, дасть змогу мінімізувати втрати електроенергії:

"Якщо ми говоримо про промислових споживачів, яким важлива надійність електропостачання, вони це відчують у більш безпечному виробничому і технологічному процесі. Споживачі також відчують зниження витрат на втрати у мережі. Ми заощадимо певні операційні витрати завдяки тому, що застосовуємо більш енергоефективне обладнання і відповідно це дасть можливість не перекладати ці витрати на споживача".

На Херсонщині завершили будівництво магістральної лінії електропередач Запорізької АЕССуспільне Херсон

У майбутньому, сподівається Володимир Кудрицький, ця інфраструктура дасть змогу забезпечити інтенсивний обмін електричною енергією із Європейським союзом, зокрема з Румунією.

Аліна Олефір, Володимир Чепинога.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди