Які питання проголосували депутати під час ІІІ засідання Херсонської міської ради

Які питання проголосували депутати під час ІІІ засідання Херсонської міської ради

Які питання проголосували депутати під час ІІІ засідання Херсонської міської ради Суспільне Херсон

Депутати Херсонської міської ради проголосували за проєкт міського бюджету на 2021 рік. Сталося це 24 грудня під час третьої сесії восьмого скликання Херсонської міської ради.

Бюджет на наступний рік становитиме близько 2,7 млрд. грн. Доходи загального фонду заплановані на рівні 1,9 млрд, спеціального – 158.6 млн. Соціальний захист та бюджетна сфера отримають 2,4 млрд. гривень, житлово-комунальне господарство – понад 296 млн. Видатки на медицину становитимуть 53 млн. грн, оскільки лікарні фінансуються Національною службою здоров’я. На культуру планують витратити понад 126 мільйонів; 55,9 мільйонів - на спорт.

У 2021 році на 65 відсотків збільшені видатки на благоустрій, зокрема на прибирання міста. Опікуватися ЖКГ та відповідати за виконавчі органи буде Владислав Кондратов, чию кандидатуру як заступника міського голови підтримав на сесії 51 депутат. Важливою Кондратов називає реформу житлового господарства:

Які питання проголосували депутати під час ІІІ засідання Херсонської міської радиСуспільне Херсон

"Неможливо утримувати приватну власність тільки за рахунок бюджетних коштів. Тут потрібно залучення і грантових якихось проєктів і напевно участь самих мешканців, тому що фінансувати тільки за рахунок бюджету неможливо. І це коло ми повинні розірвати, хоча цей крок не дуже популярний. Міська рада не залишить нікого, але взаємовідносини повинні будуватись на паритетних засадах".

Заступницею міського голови обрали і Оксану Рукавішнікову, яка раніше була заступницею голови обласної ради. 48 депутатів проголосували за неї. Рукавішнікова відповідатиме за фінанси та бюджет. Одним із пріоритетних завдань стане перевірка комунальних підприємств, - говорить заступниця мера:

"Перевірка ефективності витрачання бюджетних коштів, ефективності використання спільного майна територіальної громади, землі, приміщень. Треба провести інвентаризацію земель, дійсно, це не буде лише аудит проводити цю інвентаризацію. Треба підключати і департамент містобудування. Тут треба закрутити роботу між усіма виконавчими органами, щоб був певний позитивний результат".

Голова правління громадської організації "Транспорт Херсонщини" Володимир Молчанов телефоном Суспільному розповів, що вносив пропозиції до проєкту бюджету, серед них є і ті, що стосуються комунальних підприємств:

Які питання проголосували депутати під час ІІІ засідання Херсонської міської радиСуспільне Херсон

У результаті був створений відділ аудиту та контролю. Директор департаменту бюджету і фінансів Херсонської міської ради Роман Підперигора розказав, що на 1 грудня не вдалося повністю виконати план по бюджету. Наступного року вирішувати це питання будуть, зокрема, і за рахунок додаткових резервів.

"Є приховані резерви. Це недоїмка у бюджеті, зокрема підприємці і підприємства міста зараз мають заборгованість у 120 млн грн., крім того, ви знаєте, яка зараз ситуація з оцінкою землі у Херсоні, вона була відмінена судами, зараз вона становить 46 грн за квадратний метр, коли у Миколаєві вона близько 500 грн. Тут є великі резерви, близько 60-70 млн грн. Багато підприємств колишніх завод Петровського, Нафтозавод, платять мінімальні суми в міський бюджет. Буде судова практика зі стягнення заборгованості з цих підприємств по податковому збору", - розповів Роман Підперигора.

Новий бюджет менше минулорічного, - говорить керівник комісії з бюджету та фінансів Андрій Дмитрієв:

"Різниця становить 140 мільйонів, але ж ми зараз за рахунок певних планів щодо заробляння бюджетом грошей збільшили дохідну частину на 35 мільйонів, тобто зараз цей дисбаланс 105 мільйонів, тобто у 20 році було на 105 мільйонів більше, ніж у 21-му. Ціни ростуть, тому цей бюджет більш напружений, але ми намагалися профінансувати ті сфери, які відповідають за життєдіяльність, благоустрій, капітальний і поточний ремонти доріг".

Олена Протопопова, Григорій Шматко.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди