Канада оголосила День пам’яті жертв авіакатастроф через збиття літака МАУ

Канада оголосила День пам’яті жертв авіакатастроф через збиття літака МАУ

Канада оголосила День пам’яті жертв авіакатастроф через збиття літака МАУ
AP

Уряд Канади оголосив 8 січня Національним днем пам’яті жертв авіакатастроф.

Про це повідомив прем’єр-міністр країни Джастін Трюдо.

Цього дня у 2020 році через збиття Іраном зазнав катастрофи рейс PS752 української авіакомпанії МАУ. У результаті загинули 176 людей, 138 з яких були пов’язані з Канадою, повідомляє CBC.

"Ця національна трагедія є однією з найстрашніших втрат життів канадців в історії цивільної авіації, і як країна, майже рік потому ми продовжуємо пам’ятати тих, хто загинув, і солідарні з людьми, яких вони любили", – заявив він.

Також Трюдо пообіцяв, що вимагатиме всебічного й достовірного пояснення з боку влади Ірану щодо подробиць цієї трагедії, а також наполягатиме на повній відповідальності для причетних до неї.

Окрім того, Трюдо нагадав про аварію літака Boeing 737 Max, що виконував рейс 302 авіакомпанії Ethiopian Airlines, в результаті якої загинули 18 канадців.

Що відомо

  • 8 січня літак МАУ розбився незабаром після вильоту з Тегерана. Він прямував до Києва. На борту перебувало 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, всі загинули.
  • 11 січня Іран визнав, що випадково збив літак Boeing-737, який належить українським Міжнародним авіалініям. Командувач аерокосмічними силами Корпусу Вартових Ісламської революції бригадний генерал Амір Алі Гаджизаде заявив, що бере на себе всю відповідальність за збиття українського літака.
  • 19 жовтня в Ірані розпочався другий етап переговорів щодо авіакатастрофи літака "Міжнародних авіаліній України" поблизу Тегерану, у якій загинули 176 людей.
  • Іран взяв на себе всю відповідальність за збиття літака МАУ і заявив про готовність виплатити однакову компенсацію родичам всіх жертв.
  • Заступник міністра закордонних справ Євгеній Єнін зазначив, що українська сторона прагне з’ясувати всі обставини трагедії. За його словами, мова може йти як про людську помилку, так і про результат прорахунків в системі організації польотів над Іраном.

Вибір редакції

На початок