Фінансування професійно-технічних закладів Житомира під питанням

Фінансування професійно-технічних закладів Житомира під питанням

Фінансування професійно-технічних закладів Житомира під питанням МОН

Питання покриття витрат, що пов’язані з функціонуванням професійно-технічних навчальних закладів Житомира, залишається невирішеним. Про це 24 грудня йшла мова на сесії Житомирської міської ради. Депутати Житомира написали звернення до обласної ради щодо фінансової підтримки профтехосвітян.

Про це повідомляє на своєму сайті Житомирська міська рада.

Бюджетний кодекс України передбачає здійснення видатків на професійно-технічну освіту, зокрема, на оплату послуг із підготовки кадрів на умовах регіонального замовлення, з бюджетів об'єднаних територіальних громад, у складі яких є місто - обласний центр. Проте, що стосується Житомирської міської ОТГ , кількість учнів ПТНЗ – мешканців громади складає лише близько 30 відсотків. Разом із тим, пунктом 201 розділу VI"Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України визначено, що і з обласних бюджетів можуть здійснюватися видатки на підготовку кадрів на умовах регіонального замовлення для потреб усієї області. При цьому обсяги міжбюджетних трансфертів визначаються за формулою, яку затверджує обласна рада у додатку до рішення про обласний бюджет".

24 грудня депутати Житомирської міської ради під час пленарного засідання сесії написали звернення до депутатів обласної ради, в якому вони пропонують фінансувати заклади профтехосвіти на умовах співфінансування та передбачити для цього в обласному бюджеті на 2021 рік видатки у сумі 68,6 мільйонів гривень.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди